Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kialakulhat cukorbetegség...

Kialakulhat cukorbetegség attól, hogy rengeteg édességet eszem?

Figyelt kérdés

Időnként megméretem a vércukromat, tavaly 4.6 volt. Azt mondták, hogy ez jó.

Az édességről nem tudok lemondani. Úgy vagyok vele, mint egy dohányos a cigarettával.

Csak azért aggódom, mert, ha túl sokat eszem, időnként hányingerem van, és ismertem valakit, akinél ezek a tünetek jelentkeztek és megállapították nála a cukorbetegséget.

A családban senki sem szenved ebben a betegségben.

Ezt azért írtam le, mert olyat is hallottam, hogy ezt csak örökölni lehet.


2010. jan. 23. 00:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tiltalak el az édességtől, de egy picit mérsékeld. Hál istennek nem vagy cukorbeteg, és a családotokban sincs, de a nagy édesség bevitellel fárad a hasnyálmirigyed, mert meg kell bírkóznia a sok szénhidrát feldolgozásával.
2010. jan. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Csak azért aggódom, mert, ha túl sokat eszem, időnként hányingerem van, és ismertem valakit, akinél ezek a tünetek jelentkeztek és megállapították nála a cukorbetegséget. "

Két külön dolog. Nálad a hányinger egyszerűen azért jelentkezett, mert túl sok tápanyag került a gyomrodba. Semmi köze a cukorbetegséghez.

És igen, a sok édesség okozHAT cukorbetegséget, illetve potnosabban hozzájárulHAT cukorbetegség kialakulásához, de rendszerint - a rémhírekkel ellentétben - nem azért lesz valaki cukorbeteg, mert sok cukrot eszik. Általában genetikai okok, vagy autoimmun betegség áll a kialakulása mögött, vagy az időskori cukorbetegségben az érelmeszesedés - a hasnyálmirigy erei meszesednek - játssza a fő szerepet. Szóval száz szónak is egy a vége: nem kell lemondanod az édességről, ennyitől nem fog a hasnyálmirigyed kifeküdni... csak vigyázz a fogaidra! ;)

2010. jan. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
... és a testsúlyodra, mert a túlsúly jelentős kockázati tényező. Egy jótanáccsal én is megdoblak: éhgyomorra lehetőleg ne egyél édességet!
2010. jan. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg úgy vagy vele, mint dohányos a cigarettával, akkor van egy jó hírem: abbahagyod és abba lesz hagyva :)
2010. jan. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!