Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegség lehet?

Cukorbetegség lehet?

Figyelt kérdés

üdv.


Nemrég voltam vérvételen, és a glükóz eredménye 6.8 (mmol/l) lett.. Tisztában vagyok vele, hogy ez magas, de azt már nem tudom mennyire súlyos...Most kaptam beutalót 3hónapra visszamenőleges eredményekre...


kb 1 hónapja fellépett nálam egy olyan probléma, hogy robbanás szerűen jön rám, szédülés, fejfájás, és koncentrációs zavar. nagyon ritkán társul 1-2 nehéz lélegzetvétellel, de ez pillanatok alatt elmúlik.


A fejfájás és a szédülés változó ideig szokott tartani. (van hogy pár perc, de van hogy félóra is)


Azt megfigyeltem, hogy az egész független attól, hogy mit és mikor eszek/iszok.


A vérnyomásom 130-140/80-90 között mozog, tudom, hogy ez is magasnak számít, de annyira még nem, hogy ilyen tüneteket produkáljon.


Tanácstalan vagyok és nagyon zavar a dolog. Ha valóban a vércukrom miatt van, nem értem, hogy mért 1 hónapja tart, nem volt semmi komoly változás sem az étkezésemben, sem az "életben".


A válaszokat előre is köszönöm.


2011. máj. 6. 18:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy 21 éves vagyok és van rajtam +15 kiló. 8 éve kézilabdázok
2011. máj. 6. 18:45
 2/5 anonim ***** válasza:

a cukorbetegség tünete még a szomjúság, és hiába iszol, akkor sem múlik.

A 6,8 nem olyan sok, 6,1 a felső határ.

Szénhidrát-szegény diétával mérsékelhető.

Egyébként szerintem a tünetek azért jelentkezhetnek (jellegzetes tünet), mert hirtelen leesik a cukrod. Cukrosoknál előfordul. pláne ha verejtékezés, kézremegés is fellép. Sok szénhidrátot fogyasztasz? 160 gr-ra törekedj! Ez 3 zsemlét jelent/nap reggeli+vacsorára ezt oszd be.

2011. máj. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 6.8-as eredmény még nem utal cukorbetegségre, máshol kell keresni a problémát.Vérszegénység?
2011. máj. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát mostanság már nem eszek sok szénhidrátot, ha tehetem teljes kiőrlésű kenyeret eszem, de régebben elég sok tésztát és pékárút fogyasztottam. Próbálok odafigyelni rá, igaz ez kb. 1hete van így, mert akkor jöttek meg az eredmények. :)


Szóval próbáljam meg, azt, hogyha rám jön a rosszullét akkor egyek egy csokit, vagy kapjak be egy cukorkát?


Vérszegénységről egyébként nem tudok, soha nem volt ezzel kapcsolatban problémám.


Még talán, azzal kitudom pótolni a tüneteket, hogy amikor ez rám jön, akkor az ájulás kerülget... de el még nem ájultam soha az életben.

2011. máj. 6. 19:07
 5/5 anonim ***** válasza:

HA korábban sok szénhidrátot fogyasztottál, és ugy lett 6,8 a cukor, lehet, h. most már mivel odafigyelsz, lejjebb megy. Ha a tünetek fennálnak, akkor másfele is keresgetni kell az okokat.

Akkor a vérszegénység kizárt, azt mondod...

Ájulás-érzés...független attól, hogy mikor ettél...cukorprobléma esetében szerintem inkább akkor fordul elő szédülés, ha régebben ettél. Hát, próbáld meg a csokit, hátha használ, ha igen, akkor tényleg lement a cukrod és attól vannak a panaszok.


Inkább a vérnyomásod lehet, most átgondolva. VAn fülzúgásod olyankor? TArkótáji fájdalom-e inkább a fejfájás? Nem" ég" olyankor az arcod?

2011. máj. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!