Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez cukorbetegség lehet?

Ez cukorbetegség lehet?

Figyelt kérdés
Ha valaki folyamatosan falja az édességeket: kekszet, sütit, cukorkákat, de gyakorlatilag bármit ami édes: kristálycukor, kakaópor...JA, és 6,9-es a vércukorszintje. Tájékozatlan vagyok a témában, de úgy aggódom érte. Bármilyen hasznos információnak örülnék.
2011. aug. 18. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Hasznos információra vagy kíváncsi.

Amit írtál, hogy falod az édességet az már nem egészséges.

2011. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Éhgyomorra ennyi, vagy étkezés után? Nem attól cukorbeteg valaki, ha sok édességet eszik. Tünet lehet a sok folyadék ivás, acetonos lehelet, a normális étkezés mellett való súlyvesztés.
2011. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy éhgyomorra a 6 alatti tekinthető normálnak. Érdemes lenne háziorvost felkeresni, biztos, ami biztos.
2011. aug. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A vércukorszintet nem mindegy mikor méred!Ha fennáll a gyanu,akkor minden evés előtt,és után,de akár óránként is mérni szokták!Sok féle cukorbetegség van,attól függetlenül,hogy szinte csak 2-3 féléről beszélnek.De a tünetek is lehetnek annyi félék,ahány félék mi magunk,függetlenül a tipikus jelektől!
2011. aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó, hanem apukámról. Éhgyomorra lett mérve neki a vércukorszintje, de csak egyszer, nekünk nincs mérőnk.

Napszaktól, étkezéstől mindentől függetlenül fogyaszt bármit, ami édes. Titokban, és ha lebukik, hogy miért eszik annyi édességet, letagadja. Pedig nem vagyunk korlátolt család, senki nem szólna, ha pl minden nap enne egy két kocka csokit, vagy egy sütit ebéd után vagy bármi...

Súlyvesztést nem tapasztalatunk nála, az biztos...a többi tünetet nem tudom.

Orvoshoz sajnos nem akar menni, már próbáltuk rávenni, hogy vizsgáltassa ki...

2011. aug. 18. 22:13
 6/7 anonim válasza:
A cukorbetegség tünetei nagyon sok folyadék fogyasztása,gyakori vizelés,fáradtság érzet,gyors fogyás.Ezek a tünetek általában.Én is cukorbeteg vagyok,8 éves korom óta és most 15 vagyok.Én nem vettem észre ilyen tüneteket és elég kövér is voltam akkor.A legnormálisabb ha 6.0 alatt van de ez a 6.9 ez nem egy veszélyes érték:) Azér nemárt odafigyelni bár nem tudom mennyi idős az apukád mert ha már idősebb akkor a 2-es típusú cukor szokott előjönni ahol gyógyszer kell de lehet az 1-es is és ott inzulin szükséges...
2011. aug. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

50-60 év közötti. Sok folyadékfogyasztás megvan nála, bár szerintem mindig is megvolt...Fáradság is, de ennek is ugye 1000 oka lehet. Nem akarom belemagyarázni, de azért aggódok.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2011. aug. 19. 13:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!