Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegség miért nem...

Cukorbetegség miért nem gyógyítható?

Figyelt kérdés
úgy halottam már 1-2 ember kigyógyult belőle???
2010. aug. 2. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
mert az okait nem lehet gyógyítani. vagy a szervezet nem reagál megfelelően az inzulinra(receptor hiba, jelátviteli folyamat hibája) vagy az inzulin termelő sejtek nem megfelelően működnek, elhalnak. az előbbi egy génterápiás probléma, amihez embrión kéne kísérletezni az utóbbi pedig átültetéssel gyógyítható, de mivel inzulint és gyógyszert tudunk csinálni, ami a gondot jól kezeli ezért nem szükséges. csak úgy kigyógyulni nem szoktak belőle. mondjuk a terhességi cukorbetegség elmúlik vagy esetleg olyan esetben, ha a diabetes valaminek a melléktünete, akkor igen. de amúgy nem.
2010. aug. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
olvastam olyat hogy jövőre az insulint lecserélik gyógyszerre ez igaz?
2010. aug. 2. 18:58
 3/3 anonim válasza:
Szia! Szendi Gábor Paleo táplálkozás! Olvass az interneten, erről is ír. Nem igazán ismerem, de már megvettem a könyvét csak még nem volt időm beleolvasni. Van benne ezzel kapcsolatban valami. Talán segíthet!!:-))
2011. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!