Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem baromi egészségtelen,...

Nem baromi egészségtelen, hogy napi szinten esznek édes dolgokat?

Figyelt kérdés
anyám már napiszinten hozat vagy süt édességet.ma mondjuk aranygaluskát csinál..Ha meg nincs kedve sütni,mindig mondja,hogy menjünk el a boltba nasiért..mellesleg mindezalatt a nővérem fogyókúrázik. szerintem nagyon nem egészséges ilyen gyakran édes dolgokat enni,hozzátéve,hogy anyámnál már ígyis a cukorbetegség veszélye áll fenn,de nem érdekli.Szerintetek nem kéne egy kicsit leállni ezzel?Csak szerintem beteges egy kicsit,hogy ilyen sok édes dolgot esznek?

2014. aug. 20. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Valóban nem egészséges és nem is szükséges, ugyanis gondolom nem végeznek nehéz fizikai munkát egész álló nap, így csak felesleges energiatöbblet alakul ki, amelynek betegségek és súlyproblémák lesznek az árai.
2014. aug. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem tartom jónak, de tudom, milyen, ha az ember évtizedek alatt megszokja s evés után már határozottan vágyik édességre. Nagyon támogatom, hogy a kisgyerekeket ne édességekkel tömjék s akkor nem szokják meg... Túl sok cukrot s általában szénhidrátot fogyaszt a mai modern ember, no meg mindenféle adalékanyagokat, ami nélkül remekül meg lehet lenni (s még meg is lehet oldani, persze a szokás és a kényelem nagy úr).


Ami engem illet, örülnék, ha nem ennék napi szinten édességet, de ez hosszú folyamat, jelenleg elégedett vagyok azzal is, ha az édességeim szénhidrátszegények s persze saját készítésűek. Az egészségtudatosságom és a hedonizmusom egyaránt magasan van, elvagyok így.

Az átlagember magas cukorfogyasztását szerencsére ösztönösen kerülöm, sosem tartottam épeszű dolognak, hogy sütünk egy sütit (s nem is évi 1-2-szer), 60 deka cukorral, vagy a befőttbe teszünk cukrot, amitől csak rosszabb lesz szerintem...

2014. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Utolsó! Tudnál esetleg írni pár édességreceptet, amit szoktál készíteni? :)
2014. aug. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!