Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baj ha nem eszek semmit...

Baj ha nem eszek semmit betegség idején?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem kívánok semmit. De már 3. napja, hogy nem ettem semmit, vagy csak nagyon keveset, az is egy alma volt, vagy egy kis leves leve. Muszáj enni ilyenkor is valamit, vagy nem baj ha nem eszek semmit? Csak úgy érzem, hogy már kezdek eléggé jól lenni, de az étvágyam még mindig nem tért vissza, emiatt viszont úgy érzem elájulok lassan, viszont ha kajára gondolok ffelfordul a gyomrom. Egyedül a mézet tudom megenni, mert az jól esik a torkomnak is. Viszont nem élhetek mézen akkor se. Az a furcsa, hogy már korog a gyomrom és ehetnékem van ha a többiek esznek, de amint odakerülök elmegy az étvágyam.


Attól félek, hogy mivel anorexiás voltam , hogy fennállhat a visszaesés lehetősége, mert akkor mestere voltam az éhségem figyelmen kívül hagyásának, meg étkezések kihagyásának, hogy ezért nem jön vissza az étvágyam. Bár ez lehet hülyeség. Viszont úgy érzem jól esne egy kis leves, de anya nem akar elkezdeni főzőcskézni most miattam. Akkor mit tanácsoltok mi legyen? Ne egyek semmit ha nem kívánom vagy milyen ételeket próbáljak enni, amik jól eshetnek és nem terhelik meg a gyomrom?


2014. ápr. 25. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Akár beteg vagy, akár nem, mindenképpen enned kell. Könnyű ételeket, zöldséget, gyümölcsöt. Sok folyadékot. A leves jó ötlet, de lehetőleg rántás nélküli, könnyű levesek, pl. húsleves, zöldségleves. Ha úgy esik jól, akkor kezdetben tényleg csak a levét. Egyszerre mindig keveset. És amit még fontosnak tartok: kivételesen ne azt nézd, hogy általában mit tartanak egészségesnek, hanem olyanokat válassz, amiket szeretsz. Mivel sokáig nem ettél, savas ételeket ne fogyassz. Keresd ki a net-en a lúgosító ételek/élelmiszerek listáját, abból válaszd ki azokat, amiket szeretsz. A főtt étel fontos. Nem írod, hány éves vagy, de a leírásodból arra következtetek, hogy elérted azt a kort, amikor saját magas is el tudsz készíteni valami egyszerűt, ha anyukád éppen nem ér rá.
2014. ápr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze hogy baj ha nem eszel. Nem jut a szervezeted tápanyaghoz, még jobban legyengül az immunrendszered, nem lesz, ami küzdjön a betegség ellen!


Egyél zöldséglevest, nyers salátát vagy párolt zöldséget, kevés sovány hússal (hal, csirke, pulyka), nyers gyümölcsöt. Ne egyél zsíros, fűszeres, cukros ételeket, mert azok csak megterhelik az emésztőrendszered.

2014. ápr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!