Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megállt a fogyás. Valami baj...

Megállt a fogyás. Valami baj van velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Röviden a történetem:

December elején kezdtem az életmód váltásom, semmi cukor,liszt, "szemét" kaja, csak sovány husi, zöldség, barna rizs és napi 2,5-3 liter folyadék. Azóta mindennap mozgok is, először csak 30 percet, de ma már 70 - 80 perc körül. Sajnos, csak szobabiciklizni illetve saját testsúlyos gyakorlatokra van lehetőségem.

Ott tartok jelen pillanatban, hogy fogytam 20 kilót, de egy hete 79,5 és 80,5 körül mozog a súlyom. Vannak akik azt mondták ez normális, csináljak úgy mindent ahogy eddig és beindul. Igaz ez? Vagy velem van a baj?

22/L



2014. ápr. 5. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek van egy tetemes mennyiségű túlsúlya, akkor általában az első kilók piszkosul gyorsan leolvadnak az emberről, akkor még gyors ütemben történik a fogyás, majd ha elér a fogyás egy bizonyos szintet, amikor azért már nincs olyan sok túlsúly, akkor a fogyás általában le szokott lassulni. Valakinél meg is áll.

Nálam is így volt, leadtam közel 20 kg-ot, de akkor már a normál testsúly kategóriában voltam, így most már nagyjából stagnál a súlyom. De nekem így is jó, úgyhogy nem különösebben akarok tovább fogyni.

Szóval teljesen normális, ami végbemegy nálad. Ha tovább akarsz még fogyni, akkor folytass mindent úgy, ahogy most, csak számolj azzal, hogy most már nem fogsz olyan gyorsan fogyni, mint eddig.

2014. ápr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Csak kicsit ijesztő, mert még kellene 15-20 kg minimum elvileg hogy az egészséges tartományban legyek, bár majd ezt inkább a tükör dönti el. :) Mindent ugyan így folytatok, csak kicsit elkeseredtem, nem akarok így maradni..
2014. ápr. 5. 15:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez még nem jelenti azt hogy stagnál a fogyásod. Talán csak azt hogy befékezett és kicsit be fog lassulni, hiszen már nincsen annyi felesleged mint 20 kilóval ezelőtt.


Hivatalosan a stagnálás akkor van, ha bizonyos fogyási ciklus után a súlyod nem mutat 1-2 kilónál nagyobb kilengéseket 1 hónapon keresztül. Persze ha mindent úgy csináltál ahogy addig... nem hagytad abba a mozgást sem, akkor az stagnálás.


Ez a fogyni vágyók 95%-ánál tuti megjelenik idővel. Nincs miért aggódni. 4 dolog szokott ilyenkor segíteni.


1. legyél türelmes és folytasd amit eddig csináltál. be fog indulni. lehet hogy csak 2 hétig tart amíg kicsit pihen a szervezeted. ilyenkor fokozottabban ellenőrizni kell a súlyodat hetente. ha megvolt az egy hónap, és mégsem fogytál, lehet áttérni a következőre:


2. érdemes megvizsgálni hogy nem eszel e túl sok kalóriát a jelenlegi súlyodhoz (hogy fogyni tudj). ha ez sem játszik, akkor a következő:


3. be lehet iktatni egy zabálós napot. amikor azt és annyit eszel amennyit akarsz. ez egyfajta lendületet ad a szervezetnek, hogy nem éhezik, és észhez tér, hogy mégse kell tartalékolni a maradék túlsúlyt:). ettől is beindulhat újra a fogyásod. illetve az utolsó, ha a ez, és a fentiek nem segítenek:


4. változtass valamit a mozgásodon. gyakorlatok sorrendje, intenzitás, idő növelés.... ezek is segíthetnek kizökkenni.


időigényes tudom, de kísérletezni kell....főleg akkor ha már majd csak 4-5 plusz kilód lesz. na az idegtépő:D

2014. ápr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A saját testsúlyos mozgással az a baj, hogy ahogy fogysz, egyre kevésbé terheled meg a saját szervezetedet. Plusz, ahogy az előttem szóló említette, a kalóriákat kéne nézni, lehet, hogy a mostani beviteled éppen a súlyod tartásához elég. Légy türelmes, és hajrá! :)
2014. máj. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!