Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia után meddig hízunk?...

Anorexia után meddig hízunk? Megáll valamikor a hízás?

Figyelt kérdés
Anorexiából gyógyulok. Igazából már gyógyultnak vagyok tekintve. És elindultam a hízási folyamatban. 163 cm és 45 kilóról indultam, ami az én testalkatomban nagyon brutál. Legutóbb 13 éves koromban voltam ennyi súlyú most 17 vagyok. Sosem voltam kövér, csak, így kb. 2 éve, hogy abbahagytam a rendszeres sportot, de amit addig annyi mozgással kajálást megengedhettem magamnak, utána az sport nélkül nem kellett volna megengedni magamnak. Dehát...nem voltam tisztában a kalóriákkal. 62 kiló voltam, és elhatároztam, hogy lefogyok....blabla...sikerült is, de túlzásba estem. Már nem voltam hajlandó csak napi 500 kalóriát megenni,és/ de jobb volt, ha nem eszek annyit se. Szerencsére a szüleim időben észrevették. Dietetetikusnál voltunk, aki elmondta miket kéne ennem. Most azon a diétán vagyok, illetve hasonlón. Édességet, meg csokikat még most sem eszek, csak egyedül hétvégén engedek magamnak kis bűnözést. Nem eszem magam túl az előírt kalóriahatáron, de mégis hízok. FEbruár óta kb. 4-5 kilót híztam. Ami nagyon sok :O 49 kiló körül vagyok most. Nem csinálok semmit és mégis ilyen gyorsan hízok. Jó lenne megállni egy olyan 53 kilón, de nem tudom hogy, hogyha nem is teszek semmit, csak normálisan étkezem. Mellé heti 6x járok edzésre. Lehet, hogy izomból is jön fel? Honnan tudom, hogy izmot vagy hájat szedek fel? És mikor áll meg a hízás?
2014. ápr. 2. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért hízol mert a tested elindult normális alkat felé.Valószinüleg megállsz max 55 körül DE ezt nem befolyásolja az a kis mennyiségű édesség amit eszel.

Továbbá lehet hogy az edzések miatti izomnövekedés.

Ja és izommal szerintem kb 56 kg leszel a végére.

2014. ápr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is egy rehabilitáló evészavaros vagyok.

Tudom, hogy nekem itt válaszolnom kéne, mégis lenne egy kérdésem... Hány kalóriát fogyasztasz egy nap?

2014. ápr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1500-1700 között
2014. ápr. 3. 18:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát onnan látod hogy izomba növekedsz e vagy zsírban, hogy az izmaid kemények és átlagosan a testeden nincsen "plötyi" rész na akkor izomba növekedsz! Ha kicsit plötyis vagy akkor zsírban. Viszont ilyen étrend mellett, lehet előfordul hogy mindkettő megy rád, még testépítők is szoktak zsírban hízni tömegelő étrend mellett! Egy nagyon jó barátom anorexiás volt lassan egy éve hogy meggyógyult. Ő visszahízott az eredetialakjára. Szintén sportolt ő is! Sok sikert neked is:)
2014. ápr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én nem akarok visszahízni az eredeti alakomra. Azért az brutál lenne. Most pont ideális lenne a súlyom, de nem tudom megállítani, mert így se eszek semmi hízlalót. Sőtt anya szerint még mindig többet kéne ennem, pláne ha le is mozgom.
2014. ápr. 8. 22:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Most csakis az orvosokra, dietetikusokra figyelj, és fogadd meg az ő tanácsaikat, mert a legfontosabb az egészséged!
2014. ápr. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!