Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Coca Cola Függőség?

Coca Cola Függőség?

Figyelt kérdés
Az cola függőségnek számít hogy kb 7 éves korom óta iszok coca colát (pepsit utálom:D) és kb 3 éve nagyon ritkán iszok vizet. iskolában megiszok 1 litert( annyit viszek) és még otthon 1-1,5 litert. Vizet csak akkor iszok kb. (de tényleg) amikor az allergia gyógyszert veszem be.. de csak azért mert anyám mondja hogy ne colával.. De amúgy semmi bajom nincs a fogaim sem feketék de nem is hófehér ilyen átlagos. a csontjaim se hajlanak mint vmi gumi.. akkor meg mit paráznak az emberek???

2013. nov. 22. 18:08
 1/6 A kérdező kommentje:
annyit elfelejtettem írni hogy 14/f :D
2013. nov. 22. 18:09
 2/6 anonim ***** válasza:

Iszonyat egészségtelen és ha már véleményt kérsz, akkor 14 évesen ne okoskodj olyan téren, amelyen fogalmad sincs semmiről ;).


A kóla túlzott fogyasztása hosszútávon fog problémákat okozni, ehhez még van bőven időd, mert csak 14 éves vagy. Később majd, feltéve hogy nem állsz le a kólával és kezdesz el vizet inni, fogod igazán megbánni egyrészt azt, hogy édesanyád is ilyen felelőtlen volt veled és nem tanulta meg valószínűleg ő sem a táplálkozás alapvető dolgait, másrészt azt, hogy még ebben a korban is, amikor már több eszed lehetne, továbbra is öntöd magadba azt az olcsó löttyöt.

2013. nov. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az allergiájából kiindulva már rövidtávon sem olyan jó.


A normális kólában ami gond (kamu nélkül):


- cukor -> ezzel akkor van gond, ha rendszeresen isszuk, eleve szénhidrátokban gazdag étrend mellé (ismerős, kérdező?)


- foszforsav -> én nem tudom megerősíteni, hogy ez mennyire gáz.


- szulfitos karamell -> nos, ha már allergia, legyünk konkrétok. Ez bizony a bél áteresztését fokozza, így autoimmun betegségek kialakulását segíti ez is, tehát üdv allergia.


Azért tudom ezt ennyire, mert én is szeretem a coca colát. A foszforsav hatását leszámítva eléggé jól tudom mennyire káros, főleg a szulfitos karamell miatt. Esze ágába nem jutna minden nap inni.


Függőséget az édes íz, illetve maga a cukor okoz benne, érdemes letenni egy időre, már csak azért is hogy ne függőkként éljünk.

2013. nov. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem, jó így.

a válaszokat köszönöm.

2013. nov. 23. 12:53
 5/6 anonim válasza:
A te dolgod, de szerintem legalább csökkentened kéne a kóla bevitelt, mert én is biztos vagyok benne, hogy később problémáid lehetnek ebből.Ja és szerintem igen, ez már függőségnek számít.
2014. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szabi1983 válasza:

Szia! Én 40/f vagyok. Én több mint 20 éve vagyok így mint te:-).

Napi kb 2L colát iszok és csak akkor iszok vizet ha az asszony csesztet.

Nem vagyok elhízva és semmi betegségem nincs. Még soha 1 napot se voltam betegszabin 40 éves létemre. Én voltam pl covid alatt is az 1etlen ember aki nem ment betegszabira az egész cégnél.

Libidóval sincs gond...

2023. febr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!