Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik olyan orvos, aki csak...

Létezik olyan orvos, aki csak anorexiásokat, volt anorexiásokat kezel? Pl aki anorexiás volt, de mióta normálisan eszik, azóta sem menstruál, és olyan orvoshoz menne el, aki megérti, és olyan vizsgálatot csinál, hogy teljes vizsgálatot kér?

Figyelt kérdés
2013. okt. 20. 21:41
1 2
 1/11 Szintiszoli123 ***** válasza:
100%

Szia!

Az anorexia pszichés betegség, azt pszichológus és pszichiáter kezeli.

Alultápláltság miatt leromlott szervezet roboráláshoz dietetikus kell (vagy legalábbis nem árt), mert nem biztos, hogy amit Te normális evésnek gondolsz, az valóban normális evés. Azt, hogy mennyire vágtad tönkre magad, amikor lefogytál egy általános belgyógyász és egy gasztroenterológus fogja tudni megnézni. Ha kimarad a ciklus, az hormonális probléma, azzal endokrinológus foglalkozik. Ezek a dokik fognak tudni segíteni, függetlenül attól, hogy azért van bajod, mert koplaltál, vagy mert Csernobilban nyaraltál.

Konkrétan a kérdésedre: tudtommal sajnos nincs olyan intézet Magyarországon, ahol ano-sokat roborálnak, így valószinűleg olyan dokit sem fogsz találni, aki túlnyomórészt alultápláltság miatt leromlott betegek bajaival foglalkozik, de nem annyira ritka már ez a betegség, hogy ne találnál orvost, aki kezelt már néhány ex-anorexiást. Hol? Megyei kórházak belgyógyászati osztályin.

Mennyi volt a legkisebb súlyod és mennyi vagy most? Magasság? Ezt azért kérdem, amrt amíg nincs meg egy bizonyos testzsírszázalékod, nem fogsz menstruálni.

2013. okt. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod.

168 cm vagyok

85-ról indultam

33kg volt a legkevesebb

most 56kg vagyok

2013. okt. 21. 10:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 167 cm és 30 kg voltam legkevesebb, 64 kg-ról indultam és mentem le a 30-ra. Utoljára 2,5 éve, kb. 48 kg-san volt menstruációm. Mindenki, orvos is azt mondta, hogy ha újra elérem azt a súlyt, megint lesz...ahha, már túl is léptem, sajnos, 62 kg vagyok és még mindig semmi!

Ha találsz olyan orvost, aki tud valami okosat mondani, akkor oszd meg velem is, kérlek :)

Voltál kórházban amúgy, mikor 33 kg voltál? Kivizsgáltak? Mert én igen, 3 hónapot, és mindent rendben találtak, mégsincs menstruációm még mindig!

2013. okt. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szia.


Köszi, hogy írtál.

Nem voltam orvosnál, korházban sem voltam.

2013. okt. 21. 15:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdeztem, mert bármi állhat a háttérben, persze, biztos az anorexia miatt maradt el, de azóta kialakulhatott ciszta vagy ilyesmi, ami miatt nem jön meg (nekem csináltak emiatt uh-t, hogy ezt kizárják, igaz ez 30 kg-san volt, több, mint 1 éve...azóta pedig lehet, hogy lett cisztám). Ezeket lenne érdemes kizárni, hogy még mindig csak a korábbi koplalás áll-e a háttérben...persze, megértem, hogy nem szeretnél elmenni sima nőgyógyászhoz, hiszen én sem merek.:(
2013. okt. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Neked tud róla valaki? Család vagy akárki? orvos mikor csinálta az uh nem szólt semmit?

Magánorvosnál voltál?

2013. okt. 21. 18:42
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát kb. a halál szélén kerültem kórházba /pszichiátriára/ az utolsó pillanatban, és mivel 3 hónapot töltöttem ott, így tudott róla a család. Mivel Te is nagyon súlyos eset lehettél a súlyod alapján, gondolom, Nálad is tudott róla a család, hogy beteg vagy? Szóval azt tudták, hogy anorexiás vagyok, hiszen nyilvánvaló volt. Azt viszont csak a kezelőorvosom tudta, hogy nem menstruálok - akkor már 1,5 éve. Ott a kórházon belül vittek át ultrahangra. Sajnos mivel szó szerint a halál szélén voltam, nem nagyon emlékszem sok mindenre, így arra sem, hogy mit szólt az orvos. De szerintem sok extrém esetet látnak nap mint nap, így nem rökönyödtek meg.

A családom nem tud róla, hogy nem menstruálok.

Én más miatt nem merek nőgyógyászhoz menni (vizsgálat meg a fájdalom miatti félelem miatt), nem amiatt, hogy mit fog szólni az orvos. Sokszor elképzelem, hogy milyen lenne, ha elmennék, mit mondanék, és valahogy így nézne ki.

"Anorexiás voltam 3 évig, lefogytam 30 kg-ra, és elmaradt a menstruációm is. Több, mint 2 éve nem menstruálok. Azóta visszaszedtem a súlyomat, ahogy Ön is láthatja, de a menstruációm még mindig nem állt helyre. Szeretném, ha megvizsgálna a Doktorúr(nő), hogy minden rendben van, és hogy mi lehet az oka, hogy még mindig nem állt helyre a ciklusom." - vagy valami ilyesmi szöveget mondanék. Igazából az orvosnak nem kell magyarázkodni, nincs joga sem ítélkezni, sem leszidni, vagy pálcát törni a fejed felett, az a múlt, most meg most van. És most az a feladata, hogy kiderítse, hogy keletkezett-e valamilyen zavar vagy egyéb probléma a szervezetedben, ami miatt nem jön meg...

2013. okt. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szintiszoli123 ***** válasza:

Szia!

Hallss #3-ra

2013. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Neked a melled megnőtt? Mert nekem nem, megállt a fejlődésben, és ez nagyon zavar:(

Igazából én tudod mitől félek? Hogy kiderül ez az egész, gondolom tudták h anorexiás lettem, de mondjuk nálunk ez a téma tabu volt, de azt tuti h nem tudják h nem menstruálok.

Meg attól is félek, hogy ha felírnak hormon gyógyszert meghízok tőlük:(

Te amúgy hány éves vagy? Hol laksz?

2013. okt. 22. 16:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem a mellem most normál súlyúan normál méretű. Mikor 30 kg voltam, szinte semmi mellem nem volt, de aztán oda is híztam szerencsére. De én már 26 éves vagyok. És Te? Mikor voltál a legmélyebben? Hány hónapja, éve? Csak azért kérdezem, mert engem már kifejlődve, felnőtt korom elején ért utol az ana...viszont, ha Te fiatal tinédzser voltál/vagy, fejlődésben lévő szervezettel, akkor az más helyzet, akkor elmaradthattál a fejlődésben a kortársaidtól. De szerintem ez sem visszafordíthatatlan!

Amúgy nálunk is hasonló volt a helyzet, soha nem mondtuk ki nyíltan a családban, hogy anorexiás vagyok, voltam, még akkor sem, mikor kórházba kerültem...de nyílván tudták, ahogyan a Te szüleid is. Viszont mi sem beszéltünk róla soha. A mai napig max. úgy emlegetik, hogy "amikor beteg voltál". Arról meg főleg nem tudnak, hogy nem menstruálok. Őszintén, igazából nem is tartozik rájuk. Persze, én már felnőtt vagyok...De ha elmúltál 14 éves, szerintem Neked sem kell kötelező jelleggel bevallanod otthon...Persze könnyebb lenne, ha anyukád tudna segíteni...

Hormongyógyszert én sem fogadnék el, és ha minden rendben van odabent, nem is látom indokoltnak, még magamnál sem, pláne Nálad, ha még fiatalabb is vagy. Azt kellene kiderítei szerintem az esetedben, hogy minden rendben van-e szervileg és hormonilag is Veled, mert ha igen, akkor lehet, hogy tényleg csak idő és türelem, hogy a koplalás után helyreálljon a szervezeted...Próbáld tartani a súlyodat (néhány kg plusz sem ártana még), és egyél, tápláld a testedet, hogy legyen miből táplálkoznia...Nem tudom, hogy állsz most ezzel, mennyire tudsz enni, mennyire érzed már gyógyultnak magad?

Amúgy nagyon ügyes vagy, hogy kórház, orvos nélkül ki tudtál jönni belőle! Hogy sikerült? Pszichológushoz jársz?

Budapesti vagyok.

2013. okt. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!