Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet hogy bulimias vagyok? &...

Lehet hogy bulimias vagyok? & ( tobbi lent )

Figyelt kérdés

Sziasztok.15 eves koromban honapokig szedultem ,rosszul voltam , fogyokuraztam.165 cm es 55 kg voltam.Az iskolaba egyszer csak rosszul lettem.Mentot hivtak , eloszor azt hittek neurologiai gondjaim vannak , vagy hogy elfaradtam a suli vegere(1 het volt evzaroig)

Pszichologusi beszelgetes utan ,kiderult hogy evesi gondjaim vannak,es hogy kezdetleges anorexiaban szenvedek.

Tul sokat edzettem minden eves utan is egybol mentem es nekem ez fel se tunt.Kiengedtek a korhazbol 49 kilorol felmentem 55re .

Ez nekem idealis volt.

Kb 3 honapja megint ramjott ez a fogyokurazasi hulyeseg , es egynapon keresztul hanytattam magam.Baratom mondta hogy ez betegseg amit csinalok es o segitett hogy kigyogyuljak belole.



Par napja gyomorrontasom van,es idegolo hanyinger tarsul hozza.

Egyszerre a hanytatas jutott az eszembe

Annyira hanyingerem volt , a gyomrom tajekan nagyon fajt , vegul a hanytatasnal kotottem ki :(

megkonnyebult a gyomrom,de akkor megint feljott hogy anorexia, bulimia...amit nem akarok:(


orvosi segitsegre lenne szuksegem ? :(

lassan 17 leszek es igy utolag belatom (sajnostul keson ) hogy ostobasag volt az egesz es en ezt nem akarom de megisvalami hajt :(

most meg enni sem merek :(


2013. szept. 17. 08:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Annyira nem reménytelen a helyzeted, mert felismered a bajt. Ha gondolod menj el orvoshoz, de szerintem a legfontosabb, hogy egyél rendszeresen és soha ne hánytasd magad. Még akkor sem ha elcsaptad a gyomrod valamivel.

Gondolj arra, hogy a bulimiának, anorexiának nagyon komoly következményei vannak, a bulimia gyakran még gyógyulás után is okoz gondokat, a hányási reflex automatikus lesz és minden egyes evés után öklendezhetsz, a természetes szépségednek annyi (hajad elkezd hullani, fénytelen lesz, a bőröd sápadt, a fogaid elromlanak, a leheleted kellemetlen lesz stb..) Csak azért, hogy csont vékony legyél, ami nálad felesleges, mert 55 kilósan is vékony vagy.

2013. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!