Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bulímiás voltam/vagyok. Ez...

Bulímiás voltam/vagyok. Ez még annak számít?

Figyelt kérdés

5-6 hónapig bulímiás biztosan voltam. Nem súlyos eset, általában ellen álltam az ételnek. Heti 2-3 alkalommal hánytam, tehát kb minden 2-3. napon egyszer. Azóta eldöntöttem véget vetek ennek. Alig eszek valamit 1-2 hete, de ma nem bírtam ki és ettem húst, ráadásul 5db macskanyelvet(csoki) is..Utálom magam miatta, minden áron ki akartam hányni, s bár nehéz volt, mégis ellen álltam. Elterveztem, máskor nem eszek és kész. Félek újra megesik. Mit tegyek, hogy egészséges legyek?


(Hozzá tenném, hogy teljesen tisztában vagyok azzal, hogy nagyon csinos vagyok. A probléma az, hogy még ennél is jobban néztem ki. Ezért nem értem mi van velem..)



2013. jún. 10. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, pszihológus lehet tudna segíteni :) El kell fogadnod önmagad, úgy vagy szép ahogy vagy. Egyébként egy kérdés: Hogy birsz te annyit hányni, hogy birod ki?:( Én 3 évente hányok akkor is vírus miatt de ma is olyan hányingerem volt annyira rettegek minden nap a hányástól...:( Am ez se normális dolog, emetofóbia vagy mi (hányásfóbia). Megkeseríti a mindennapjaimat. :( Ezért érdekelne hogy te hogy nem rettegsz a hányástól, hiszen borzalmas :(((rágondolni is rettenet:(
2013. jún. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen az. A bulímia (sok más egyéb betegség mellett) elsősorban fejben dől el, illetve a lélekben, nem pedig az akarom-nem akarom szintjén.


Pszichiáter. Egyébként nem biztos, hogy valóban csinos vagy, sokkal inkább kicsit nárcisztikus. Minél előbb kezelnek, annál több esélyed van a gyógyulásra.

2013. jún. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]

Komolyan nem értem miért csinálom..Vagyis..tudom, hogy csinos vagyok, de nem vagyok megelégedve..

2013. jún. 10. 22:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Durva..jó az alakod is, ne csináld már...vagy te szeretsz hányni vagy mi?
2013. jún. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez egy tipikus eset, mikor csak azt tudom mondani, te tiszta hülye vagy, mi a fenéért csinálsz ilyet??? Na, ilyenkor már komoly baj van az illetővel. Irány a pszichológus, mert szét fog rohadni a fogsorod, aztán huszonévesen műfogsorod lesz.
2013. jún. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pontosan mi az,ami nem tetszik magadon?Szép a melled,szép a derekad,szép a feneked,szép a lábad,szép a hajad is :)

Figyelj,ha ezt csinálod magaddal,elveszíted a szép formás melleidet(na már pedig az mindenhogy szép,csak picin,soványan,vagy lelógva nem),nem lesznek szép idomaid,nem leszel feszes.Hiánybetegségekben fogsz szenvedni,izomzatod leépül,meg se bírsz majd szinte mozdulni,előbb-utóbb a kaja se marad benned,akkor is kihányod,ha nem akarod.Egyél egészségesen,azok a kaják,amik egészségesek,nem hizlalnak!Kerüld a tejet,kenyeret,csokit,cukrot,rizst,krumplit,helyette húst,halat,zöldséget,gyümölcsöt,sajtot.Ha ezt betartod,lesz energiád sportolni is,úgy még jobban is fogsz kinézni,bár szerintem így is tökéletes vagy.

Flörtölgess pasikkal,és meglátod,mennyi srácnak fogsz tetszeni,abból majd önbizalmat merítesz!De ha fogyni akarsz,akkor elsősorban a sporton van a hangsúly!Ahhoz meg kell az energia,amit egészséges kajákból minden bűntudat nélkül nyerhetsz.De ha folyton sportolsz,nemhogy 5 db nem,de 50,meg 500 csoki se fog meglátszani rajtad!Az izom folyton égetni fogja a bevitt kalóriát,izmod meg sporttal nő :P

2013. jún. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!