Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Hogyan vegyem rá magam, hogy több folyadékot fogyasszak?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon keveset bírok meginni egy nap, néha az 1 liter is nehezen fogy el. Próbálom magam rábírni, hogy többet igyak, mert tudom, hogy elengedhetetlen a helyes életmódhoz, érzem is. De egyszerűen annyira nem kívánom a folyadékot, hogy néha akár 1-2 percig is eltartogatom a számban, míg végül lenyelem. Egyszerűen nem kívánom, és nem tudom h vegyem rá magam, hogy többet igyak :S
2013. júl. 20. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam hogy az asztalomon van mindig az ásványvíz és belekortyolgatok ha már itt van. Lehet akár filmnézésközben akár most is stb. Meglepően gyorsan szokott így fogyni.
2013. júl. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Magamtól én is botrányosan keveset iszom, nem kívánom, nem érzem, hogy szomjas vagyok.

Én "átprogramoztam" az agyamat, tehát megbeszéltem magammal, hogy muszáj többet innom, mert nem teszek így jót a szervezetemmel, meg mindig arra gondolok, amikor pl. reggel megiszok egy nagy pohár vizet, hogy hogy örül neki a testem.

Ki szoktam rakni a nap elején egy üveg vizet az asztalra, és annak kötelező estére elfogyni.

2013. júl. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
menjél fussál, majd az meghozza a szomjúságot ;)
2013. júl. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Intenzív sport.

Én is azt veszem észre, hogy azok a személyek, akik nem végeznek intenzív fizikai munkát, azok nem is isznak eleget, viszont akik rendszeresen és keményen sportolnak, azok több folyadékot is fogyasztanak.

2013. júl. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szintiszoli123 ***** válasza:
Tölts meg reggel egy 1,5 literes ásványvizes palackot. Estére fogyjon el. Kortyolgasd. Ha kívánod, ha nem, vedd tudomásul, hogy kell a testednek, mint ahpgy azt is vedd tudomásul, hogy teljesen ártalmatlan, ezért gyakorlatilag nincs mire rábírni magad, hisz csak meg kell inni. nem valami gyógyszer, ami keserű és le kell nyelni, de az ember undorodik tőle. Evést megelőző 1/2 órán és követő 1 órán belül lehetőleg ne igyál, hogy az emésztőnedveket ne higítsa fel a folyadék.
2013. júl. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mindig wc után szoktam a csapból kortyolgatni picit,meg este lefekvés előtt is,egy 3-4 liter biztos megvan napi szinten!
2013. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!