Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha mindkét nagymamám cukorbete...

Ha mindkét nagymamám cukorbeteg volt valószínű, hogy én is az leszek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a betegség nem öröklődik, csak a hajlam. Viszont borzasztó édesszájú vagyok, ezért nem telik el úgy nap, hogy ne ennék valami édeset (van amikor egész nap csak azt, alkatomat illetően szerencsés vagyok, nem látszik meg rajtam). Ha már most (22 évesen) sok édeset eszem, azzal növelem a cukorbetegség valószínűségét? Esetleg gyorsítom megjelenését?

2013. jún. 20. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is 2 nagyszülő volt + anyukám cukros. Nekem inzulin rezisztenciám van, amiből kialakulhat cukorbetegség, de szerencsére tudok róla, és ezért odafigyelek. Neked is ezt javaslom, mielőtt nagyobb lenne a gond. Illetve elmehetsz egy terheléses cukorvizsgálatra, ahol megnézik az értékeidet.
2013. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szintiszoli123 ***** válasza:
1. vagy 2. típusos cukorbetegek voltak a nagyszüleid?
2013. jún. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Azzal, hogy édeset eszel, nem leszel cukorbeteg. Ez egy nagyon nagy tévhit! A cukorbetegséget örökölni lehet, 7 generáción át ( ha van időd, számold vissza), és a stressz válthatja ki..

Javaslom, hogy havonta egy napot tölts azzal, hogy folyamatosan visszaméred a cukrod, főétkezések előtt, valamint lefekvés előtt..:)

2013. jún. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!