Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetek cukorbeteg?

Lehetek cukorbeteg?

Figyelt kérdés
Ha sok banánt, cseresznyét vagy egyszóval gyümölcsöt eszek aminek magas a cukor tartalma attól lehetek cukorbeteg? Meg a szőlőcukortól?

2013. máj. 28. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
nem
2013. máj. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem, de ha van rá hajlamod akkor a sok cukor fogyasztástól nagyobb az esély rá hogy kialakul.
2013. máj. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Még a natur szőlőcukortól is? Amúgy más cukrot nem eszek
2013. máj. 28. 10:32
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem lehetsz. Viszont, ha van rá hajlamod (volt már a családban cukorbeteg), elősegítheted, hogy előbb alakuljon ki cukorbetegség. Sajnos orvosok sem tudják megállapítani, hogy kinél miért alakul ki, hiszen én is az lettem 10 évesen, pedig nem voltam kövér, nem ettem édességet sem, mégis kialakult. Van, aki 120 kiló és éjjel-nappal eszik, annál meg nem alakul ki.
2013. máj. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi az hogy más cukrot nem eszel? A legtöbb élelmiszerben van cukor. Elég nagy baj ez nekünk akik nem ehetnek cukrot, mert pl a sonkától kezdve sok olyan dologban van cukor amiben az ember nem is hinné. Ha csak ugy nasinak eszel szőlőcukrot tök fölösleges és nem jobb mintha csokit ennél vagy sütit.
2013. máj. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Natúr szőlőcukor?


Na most, a gyümölcsökben van cukor, ez természetes, bár a mai nemesített gyümölcsökben jellemzően túl sok van. Szőlőcukor és gyümölcscukor, változó arányban. Ez egy dolog, nem kéne túlzásba vinni.


DE te még külön szőlőcukrot is eszel? Persze hogy beteg lehetsz. Mellette még talán keményítőt is eszel (liszt, krumpli, rizs), a glükóz és a fruktóz fogyasztás pedig egyértelműen összefüggésben áll az inzulinrezisztencia és a cukorbetegség kialakulásával. Se gyümölcslegyek nem vagyunk, sem pedig élesztőgombák hogy cukrozzunk :)

2013. máj. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

külön szőlőcukortól előbb-utóbb lehetsz..

a gyümölcsöktől még nem, de ötven felett akármi is előfordulhat..


csak attól függ, mennyire sikerült lepusztítanod a hasnyálmirigyed..

2013. máj. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A gyümölcsöktől nem ártanak, nagyon finomak és egészségesek. egyél sok gyülölcsöt,mert az egészségen életmódhoz sdzükséges.

illertve az is fontos minden regel reggelizz, én sajna ezt szoktam néha elhanyagolni. ami nem jó, ne vegyél rólam példát.

az nagyon fontos, a reggeli a legfontosabb, étkezz egészségesen, minden nap egyél gyümit és zöldséget, és barna teljeskiörlésü kenyeret, vagy pékárut, minden nap lekk enni főtt ételt.

és ne igyál kólát,meg cukros szénsavas egészségtelen innivalókat, cukros süteményeket. leheny süteményt ízesíteni mézzel is, de ha nagyon kell a cukor akkor gyümölcs cukrot használj de ne gyakran. csokit se nagyon egyél,de ha nehezen tudod megállni akkor hetente pl minden hétvégén, de hétköznap nem vagy két hetente hétvégén és két hétig hétköznap nem, de az tény,hogy nem egészséges.

mellékesen még megjegyzem, hogy a sós nagyon sózott ételek is egészségesek, a chips...sós mogyi,,stb nem egészséges, néha néha, de nagyon rotkán én is fogyasztok, mert éppen megkívánom, de fél évente egyszer kábé, nagyon ritkán nem egészséges ha valaki minden nap esztik olyan vagy hetente a lényeg hogy gyakran nem jó az enni. és akkor a hamburg ami a leg egészségtelenebb, a hotdog, jól meg sózott sok zsírban olajban sütött sült krumpli...ezen nagyon nem jók és hizlalók de nagyon meg a chips is és társai és azt még hozzá kell tennem,hogy az elhízottak dagattak is sokan cukor betegek vagy cukorbetegek lesznek és vérnyomás problémáis akár asztma is stb... ügyelni kell a helyes táplálkozásra, a zsíros hús is nagyon hízlal és nagyon nagyon egészségtelen , nem kéne ilyeneket enne, meg nagyn nem egészséges.

Akik szeretnének egészségessen élni, de nerm tudnak, mert valamilyen egészség ügyi ptroblémával született ők annak örülnének ha egészségesen élhetnének sokan a valamilyen súlyosabb betegségben szenvedők közül sokan nem dohányoznak, de aki közülük igen és iszik is mellete az meg értem, de ők is vágynának az egészséges életre. erközben meg azok akik meg e3gészségesek képesek feláldozni az egsészségüket a cigiért meg alkoiholért és nagyon szomorú utána meg panaszkodik,hogy ilyen baja van a szívével, meg olyan baja van a tüdejével!!! és azt utálom a legjobban amikro kismamákat látok dohányozni, azoknak egy jó nagy pofont lekevernék, engem nem érdekel,hogy tökre teszi a sajkát életét és egészségét, de egy gyermek magzatka, egy születendő gyermek életét, egészségét ne rontsa, mert az gusztustalan dolog, de majd védőnőként biztosan fogoök ilyenekkel is találkozni sajnos.

úgyhogy ha teheted élj egészségesen, ne ronts az egészségedet, tegyél érte, táplálkozz egészségesen és ne dohányozz...stb.. Isten nem azért teeremtettt meg minket, hogy tönkre tegyük életünket, egészségünket, vagy akár más életét vagy egészségét mását főleg ne!!!

Vigyázzunk az egészségünkre! ;)

2013. jún. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"és barna teljeskiörlésü kenyeret,"


Elvégre cukorbetegségről szól a kérdés.. miért is ne egyen sz.ar lisztes kaját.

2013. jún. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!