Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segít valaki az egészséges...

Segít valaki az egészséges életmódhoz irányítani?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már, hogy az egészséges életmódhoz, egészségesen kell táplálkozni. Ez az egész a fogyást is elősegíti. Mai nap olvastam a starityn, Ariana Grande-s cikket. ( [link]

Én sem vagyok túlsúlyos, de rám férne egy kis egészséges életmód. De nem tudom, hogy mit csináljak. Értem, hogy sok zöldséget, gyümölcsöt, és húst (fehérje) kell enni... de, milyen ételeket készítsek, miket egyek ezek alapján? Hogy készítsem el őket, hogy ne váljon egy idő után unalmassá?

És mennyit ehetek egy nap? Mármint hányszor egy nap.. és kb. mennyit? Jah.. és mik azok az ételek amik tiltólistára kerülnek?


Tehát, ha reggelire eszek vmi tojásos dolgot zöldséggel, kb. 4 óra elteltével egyek egy kis párolt zöldséget... vagy ... nem tudom.. látjátok.. nincs egy "étrend" ami alapján tudnám mikor mennyit és mit lehetne enni .. :$$


Tudom, nagyon unjátok már ezeket a kérdéseket, de komolyan nem tudom, és nagyon jó lenne, ha vki leírná érthetően az egészet. Vagy ha tudnátok ajánlani egy oldalt, amit követhetek, és különféle receptek lennének ott, ami mind egészséges.. :S :') Kérlek.. :')))))) (16/L)


2013. jún. 20. 15:00
 1/2 Annta ***** válasza:
Nos. Az egészséges életmód alapja a mértékletesség. Ha jó formába akarod hozni magad, illetve fogyni is szeretnél, igyál meg minden nap 2 liter vizet. Ebből 2-2 pohárral közvetlenül étkezés előtt, mert így kevesebb étellel is jól laksz. Minimum 3x, vagy max 5x egyél egy nap. A vacsora 6 előtt, de ha mást nem, legkésőbb 7-ig legyen meg. Ajánlott ételek: különböző párolt zöldségek hússal, de nem kell lemondanod a rizsről, petrezselymes krumpliról, krumplipüréről (ez utóbbit ritkábban) sem, mint köretek. Ezenkívül a saláták kevés szósszal leöntve vagy majorannával és olívaolajjal ízesítve kitűnő köretek. A hús szárnyas legyen, illetve ajánlott a hal is. Párolni azért jó, mert nem kell zsírt/vajat/olajat használnod. De ha mindenképpen sütni akarsz valamit, olívaolajat vagy kókuszolajat érdemes használni. A gombát szintén ajánlom ebédre, mert igen kevés a kalóriatartalma. Reggelire, vacsira ehetsz tojást, sajtot, túrót, sonkát, kenyérre kenhető krémeket, mint pl kőrözöttet, padlizsánkrémet, cukkinikrémet, lekvárt, mézet. A pirítós ajánlott, lehetőleg félbarna vagy teljes kiőrlésű kenyérből, illetve az abonett. Ezenkívül ehetsz natúrjoghurtot (én a cserpest ajánlom, az igazi) gyümölccsel vagy műzlivel. Kerüld a zsírt, a szalonnát. Ha tízóraizol vagy uzsonnázol is, fogyassz gyümölcsöt. Ha nem, a gyümölcsöt eheted ebéd után, vagy reggeli részeként is. Az ananász különösen jó, ha fogyni akarsz. A banán viszont kevésbé. Édességet egy héten max 1x egyél, s akkor is keveset! Ezeken kívül fontos az is, hogy éjjelente 6-8 órát aludjál, illetve iktass be heti 2-3x-i tornát (pl aerobic), vagy futást, vagy valamilyen intenzív mozgást, ami valamivel tovább tart mint fél óra, mert a zsírégetés fél óra múlva indul be és akkor hasznos, ha izzaszt. Íme, ezek a jótanácsaim az egészséges életmóddal és a fogyással kapcsolatban. Ha lenne még kédésed, kommentelj nyugodtan. :)
2013. jún. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Iszonyú sokat segítettél!! :) Még 1x köszi! :'))
2013. júl. 2. 12:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!