Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Minimális inzulinrezisztencia...

Minimális inzulinrezisztencia esetén mennyire kell szigorúan venni a diétát?

Figyelt kérdés
Cukorterheléssel PCOS-t és MINIMÁLIS inzulinrezisztenciát állapított meg az orvos és D vitamint írt fel, illetve kaptam egy mintaétrendet és meghatározta, hogy naponta mennyi szénhidrátot vihetek be és mikor... Az lenne a kérdésem, hogy ezt mennyire kell szigorúan venni? Értem, hogy fontos az egészség meg minden, de nem ehetek tortát a szülinapomon?! 18 éves vagyok, nem akarok minden hétvégén részegen fetrengeni, de jó lenne ha egy buliban nem csak "egy kis pohár vörösbort" ihatnék meg emiatt...
2013. jún. 7. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz magadnak, komolyan veszed. Már ha nem akarsz cukorbeteg lenni. De pl. egy torta általában belefér a napi szénhidrátban, amit elő szoktak írni.
2013. jún. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ. A legtöbb cukorbeteg/ IR diéta kamu.


Az egészségedet úgy vágod tönkre ahogy akarod. 18 éves vagy, kezdődik az inzulinrezisztenciád, pco-d és te azon problémázol, hogy ehetsz-e tortát?


Nagyon utálni fogod amikor elhízol, teljesen tönkremész, nem lesz pasid. Ha lesz, nem lehet majd gyereketek.. Egyszerűen nem értem, komolyan ennyire nem számít az egészség? AZ EGÉSZ VILÁG abban a betegségben szenved körülötted, ami már nálad is kezdődik. És ennyire nem zavar az egész?


Egyél szülinapodon paleo tortát, azt fogyaszthatsz.


Írd le mi a diétád, mert valószínűleg rossz. A d-vitamin jó ötlet (mindenkinek ennie kéne, plusz napozni).


Annyit írj mondjuk, hogy mennyi szénhidrátot viszel be és mikor, ez elég.


Étrend: az ember hús és zöldségevő. Ezekben nincs sok szénhidrát, ezeket edd. Eltérni lehet, csak vállald az egészségügyi kockázatokat.

Teljes őrlésű liszt, tészta-kenyér NUKU!!!


A paleo torta azért jó, mert igazából olajos magv. Na most húsokon és zöldségeken kívül amiket enni tudsz azok a gombák, gyümölcsök és az olajos magvak. Ezektől nem leszel beteg.


ALkoholtól és a sima cukros-lisztes tortától csak az alakuló betegséged fog erősödni gyógyulás helyett, de ugye lehet ez a Te értékrended szerint nem baj.


Azt tisztázd, hogy meg akarsz-e gyógyulni. Ha igen, akkor viszont nem jó a 160 CH diéta!

2013. jún. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha gond lenne az értékrendemmel, nem kérdeztem volna meg. Valóban nem ijedtem meg túlzottan, mert az orvos viselkedése alapján úgy tűnt, hogy semmiség, de nyugodtan ítélj meg bárkit 5 mondat alapján, neked lesz rosszabb. A diéta szerint egy napon 30-25-50-25-30 gramm szénhidrátot lehet fogyasztani.
2013. jún. 10. 16:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!