Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Okozhatja lisztérzékenység...

Okozhatja lisztérzékenység ezeket a tüneteket?

Figyelt kérdés
Kb.1 éves koromban lisztérzékenységet diagnosztizáltak nálam. Nem fejlődtem, csontsovány voltam, puffadt volt a hasam, stb. A tipikus tünetek. Aztán rendszeres kontroll mellett gluténmentes táplálékot kaptam. Kb.4 éves koromra tünetmentes lettem, és áttértem a normál kajára (orvosi javaslatra). Később nem volt semmilyen problémám, bármit megehettem, nem okozott problémát. Most 30 éves vagyok, és körülbelül fél éve egyre rosszabb állapotban vagyok. Állandó teltségérzetet, felső hasi szúró-nyilalló fájdalmat, kóros bélhangokat, gyengeséget,pépes székletet, fogyást tapasztalok. 2 hónapja voltam vérvizsgálaton, az negatív lett. Mindenki azt mondja, hogy a lisztérzékenység nem múlik el.Nem értem ezt az egészet.2 lehetőség van: mégis a lisztérzékenység okozza vagy valami más betegség van a háttérben. 2 napja gluténmentesen táplálkozom, de szerintem az még kevés ahhoz, hogy érzékelhető javulás következzen be. Teljesen kétségbe vagyok esve.1 hónap múlva kell mennem kontrollra, de az még nagyon hosszú idő...

2013. máj. 21. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Minden ember érzékeny a gluténra, tejfehérjékre.


Miért szórakoztok azzal, hogy ilyeneket esztek.. mintha azt élveznék hogy megbetegítik magukat, aztán járkálnak az orvoshoz.


Hús és zöldségevők vagyunk, egyik sem liszt! Nálad még diagnosztizálták is az érzékenységet.. aztán egy b@rom orvos azt tanácsolta, hogy újra egyél lisztet?


Beteg ez a társadalom, nagyon beteg..


Persze hogy segíteni fog ha elhagyod, de a glutén okotra autoimmun folyamatok elcsendesülése HÓNAPOKBA kerül!

2013. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tuti lisztérzékeny vagy, ez nem múlik el, max egy ideig nem okoz tüneteket. Keress egy jó gasztroenterológust! Attól még, hogy a vérvétel negativ, lehetsz lisztérzékeny. Nekem ugyanezek voltak a tüneteim, 30 évesen lettem LÉ. Szerencsére viszonylag hamar diagnosztizálták, azóta diétázom (1,5 éve). Merre élsz?
2013. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen laboron voltál amúgy? Speciálisan a lisztérzékenységet názték? Mert az normál vérképből nem látszik! Ekcémád vagy bőrtüneteid nincsenek? Vashiány, mg hiány?
2013. máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Speciális vérvizsgálaton voltam, 2-3 hetet kellett várni az eredményre. Ez még januárban volt. Azóta sokkal rosszabb állapotban vagyok. Múlt héten voltam gyomortükrözésen, de az egész nem volt több 30 másodpercnél, szerintem a vékonybelet meg se nézte. A papíron olyasm ivan,hogy D2-ig minden rendben. Nem tudom, ez mit jelent. Vért is vettek, az eredményre várni kell. Bőrtüneteim nincsenek.
2013. máj. 22. 12:50
 5/9 A kérdező kommentje:
"Normál" vérvételen még decemberben voltam, akkor egyedül a magnézium volt picit alacsony, de akkor még nem is voltam ilyen rosszul.Az a baj, hogy mindenre várni kell, és rengeteg idő eltelik, mire az ember megtud valamit. Az utóbbi pár napban már csak gluténmentes ételt eszek, de a nyilalló, szúró fájdalmat továbbra is érzem, most is ráébredtem hajnali 4-kor.
2013. máj. 22. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor egyél lisztet amíg az eredményekre vársz, hátha rosszabbul leszel. Hmm? Egyértelmű hogy nem kellene..

Ha falsnegatív eredményt kapsz, mihez kezdesz?

2013. máj. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én nem akarok lisztet enni, könyörgöm. Csak félek, hogy valami súlyosabb betegség miatt vagyok sz@rul, amit már rég kezelni kelleni, én meg hónapok óta csak várok és várok. Tök jól megvagyok a gluténmentes kajákkal, nem ez a gond. Tény, hogy nem a legjobb orvoshoz küldtek, mert meg se hallgatott, rögtön gyógyszert írt REFLUXRA, és egy hónap múlva kell mennem kontrollra. Gyomorsavval kapcsolatos problémáim nincsenek, de ha szól az ember, akkor rögtön letolnak, hogy ne okoskodjak. Érzem, hogy ez valami bélprobléma, csak nem tudom, hogy mi.
2013. máj. 22. 13:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Enyhül a lisztmentességre. Várj néhány hetet, vigyázz a tejtermékekkel, burgonyával is (szintén károsítják a bélfalat).


Ha megszűnik, nyertél. Meg fog szűnni :)

2013. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Reméljük :)
2013. máj. 22. 13:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!