Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti mennyit esztek? Éhesek...

Ti mennyit esztek? Éhesek szoktatok lenni? Volt már olyan, hogy azért voltál rosszul, mert éhes voltál?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 23:00
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát!

Utolsó hozzászóló: ez egy kicsit nem drasztikus? Hisz éhezel, éhezteted saját magad, ez nem jó a szervezetednek, nincs szükség tisztításra, ha eddig sok "mérget" ettél, akkor hagyd el, igyál gyógyteát és majd kitisztulsz de így építed a saját szervezeted. Nincs miből nyernie energiát, ez így nem jó, egyál sok zöldséget, gyümölcsöt, sovány husokat, halat, tejterméket, teljes kiőrlésű gobanát de ne éhezz.

2013. máj. 3. 16:24
 12/15 Ba Sing Se válasza:

A legjobb, orvosok és sok más szakértők, szakemberek véleménye a két ököl mérték.

Az ésszerűség és a mértéktartás vezéreljen ebben bennünket. Ehhez érdemes tudni, hogy egy átlagember gyomrának mérete körülbelül a két összezárt és szorosan egymás mellé helyezett ökle méretének felel meg: egyszerre ennél többet enni tehát semmiképpen nem érdemes. Ha ezt erőltetjük, csak a gyomor tágulását érjük el.


A gyomor rugalmasan képes tágulni és összehúzódni, és ez azért jó hír a fogyni vágyóknak, mert a kitágult gyomor is nagyon hamar, 2-3 hét alatt visszanyeri egészséges méretét és innen kezdve sokkal kevesebbel is "beéri". Egy másik fontos kontroll tényező lehet az első reflex-szerű sóhajtás, amelyet az evés elkezdése után észlelünk...


Ez első olvasásra kevésnek tűnik, de nem az... Kevesebbet, de minőségi ételt kell bevinnünk. Ha sok alacsony minőségű táplálékot fogyasztunk, kitágul a gyomor, és egyre többet és többet kell ennünk, hogy csillapíthassuk az éhséget. Fontos lenne szerintem betartani ezt a mértéket. Meghaladni erős fizikai munkát, vagy testépítést folytató személyeknek hasznos.

2013. jún. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Ha valaki ésszerűen eszik és táplálkozik, és nézi a kalóriaszámokat akkor biztosan megtalálja a magának megfelelő mennyiségű ételt.
2013. jún. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Suliidőben szoktam csak rendszeresen enni, szünetekben sajnos össze-vissza, vagy nem eszek egész nap semmit, csak tejeskávézok, vagy éjszaka bezabálok egy csomó mindent... :S Suli alatt a következő. Reggelire tejeskávé két-három háztartási keksszel, tízóraira egy alma, ebédre három pici péksüti a Fornettiből, és egy finom, gyümölcsös joghurt. Uzsonnára vagy gyümölcs, vagy saláta, vagy joghurt. Vacsira végre főtt étel, leves (csak zöldségekkel) vagy főzelék (lencse a kedvenc, ha anya azt főz, általában három-négy napig azt eszem :$).
2013. jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nem szoktam éhes lenni, csak néha, kb. havonta egyszer-kétszer lefekvéskor. És igen, sokszor volt olyan, hogy rosszul lettem, valószínűleg az éhség miatt, csak én már nem igazán érzem, hogy éhes vagyok. Pedig mindig mondják, hogy nagyon sovány vagyok, biztos éhezek... De én egyszerűen csak annyit eszek, amennyi jól esik. :)
2013. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!