Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Helytelen, egyoldalú táplálkoz...

Helytelen, egyoldalú táplálkozás lehet oka a szinte állandó fennálló levertségnek, fáradékonyságnak?

Figyelt kérdés
Nincs erőm és kedvem semmihez, pedig próbálok erőt venni magamon, nehezemre esik minden. Nagyon zavar ez az állapot. Ha változatos étrendet vezetek be, egy kis mozgást, javulni fog? Ingerlékeny is vagyok, egyedül reggel vagyok elég éber de aztán estig folyamatosan csak egyre levertebb vagyok.
2013. márc. 13. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:

lehet. szedj vitaminokat, próbálj normálisan enni, pihenni sokat. sétálni, mozogni.

én most kisérletezek, mert több hónapig nem ettem rendesen. sajnos ennek eredményeképpen most is étvágytalan vagyok, amikor próbálok rendesen enni.


Mit jelent nálad a helytelen, egyoldalú táplálkozás?

Te nem vagy étvágytalan? Stressz, szorongás esetleg?

ha tudnám, konkrétabbat tudnék írni.

2013. márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire egyoldalú és milyen oldal:)

Ha csak húst, tésztát eszel, semmi gyümölcs és zöldség, akkor igen, lehet ez az oka, de a tüneteid lehetnek magnéziumhiány miatt is, én szednék magneb6-ot a helyedben.

2013. márc. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon sok kenyeret eszem, napi szintem kb 2/3-ot. Megkenve kenőmájassal, majonézzel, vagy mellé szalonnával, vagy sajttal, tojással, régebben vajat ettem sokat de azt most elhagytam, ahogy a kecsapot is. Gyümölcsöt alig eszem, illetve próbálom most nagyobb mértékekben enni, és zöldséget is. Az ebéd változatos, hús minden kb 3. napon, főzelékek is. Tészta is gyakori.

Későn fekvő vagyok, kb éjfél, és reggel 7-8 körül kelek. Stressz az van, de nem annyi mint kb 2-3 hónapja, lassan letisztul a levegő. Szorongós vagyok, kisebbségi érzet stb, próbálok változni, az is zavar, hogy nincs koncentrációm, mindent elrontok úgy érzem, szóval lelki téren nem vagyok toppon. Vitaminokat nem tudom eldönteni szedjek-e, mert hallottam jól is rosszat is róluk. Nem sokat mozgok munkámból kifolyólag, de itthon szoktam tornázni is és nagyon jó esik. Egyébként mindig aktív voltam, mozgékony, bár kicsit lezser is egyben, így most ezt az állapotot nem tudom megszokni. Kedvetlen vagyok, ha szólnak hozzám harapok, pedig nem akarok, és hamar felidegesedem.

2013. márc. 13. 14:36
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg az is terhel, hogy ez az állapot az emberi kapcsolataim rovására megy, de ez már más kategória lenne :). Kapcsoladik a szorongáshoz amit említettél.
2013. márc. 13. 14:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Ítélőképességem is gyengült.
2013. márc. 13. 14:39
 6/8 anonim ***** válasza:
A sok kenyérrel rengeteg ch-t viszel be, az egész napos enerigamérleged nagyon ingadozik. Megeszed a kenyeret, jól vagy pár órát, aztán meg semmi energia. Én kevesebb kenyeret, több fehérjét, és magnéziumot kezdenék enni a helyedben, mozgásnak aerob mozgás mindenképp.
2013. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Tényleg nem valami jó ez az étrend. Előző válaszoló jól mondta. Túl sok a kenyér, az abból származó enregia hamar elmegy.

Érdemes lenne kipróbálni egy tisztítókúrát. Azért jó, mert utána érzed, hogy az étel energiát ad.

A vitaminok meg fontosak, mondanak róluk sok mindent, és nem is szabad túlzásba vinni, de érdemes szedni.

Legalább béres cseppet, abba még senki nem halt bele.

Fáradékonyságra jó lehet a vas, főleg ha hiányod van belőle, ami ilyen étrend mellett lehetséges.

Emellett D vitamin. A napfény is ilyet termel benned, ettől se lehet nagy bajod.

És az ingerlékenységedre ajánlom a MagneB6-ot.

Ezek csak visszapótolják azt, ami kimerült a szervezetedből. Nem okoznak semmi rosszat.

Kisérletezni meg lehet velük. Próbáld ki ezek szedését, és ha nem érzel javulást, hagyd abba.


A szervezetednek hidj el, ne a szóbeszédnek.

2013. márc. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az állandó szorongás,éjszakai fennlétek az elsődleges okok.Tapasztalatból mondom.És az időjárás változás is közrejátszhat.A táplálkozásod sem éppen a legideálisabb,tehát ezen sem ártana változtatni+mozogj többet.
2013. márc. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!