Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek jó ötlet hogy...

Szerintetek jó ötlet hogy vegetáriánus leszek?

Figyelt kérdés
Már egy ideje gondolkodom ezen hogy vegetáriánus leszek, mert sajnálom az állatokat ,mert annyira cukik míg élnek és nem szeretném hogy miattam essen bántódásuk + a nyers húst undorítónak találom+ nem igazán tudom megemészteni. Szerintetek??

2012. dec. 26. 07:07
1 2
 11/17 anonim válasza:
91%
Én másfél éve vagyok vega, egészségi állapotommal semmi gond, de nagyon kell figyelni rá, hogy minden fontos tápanyagból elegendőt juttas a szervezete be!
2013. jan. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ne egyél húst ha így érzel. Ha egyébként kiegyensúlyozottan táplálkozol, akkor nem okoz egészségi problémát. Mindenevők vagyunk, tehát nincs feltétlenül húsra szükségünk.
2013. jan. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
44%
Juli S, én úgy látom inkább a te látószöged túl szűk.
2013. jan. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Julie S ***** válasza:
44%

Mindenevők vagyunk, tehát húsra IS szükségünk van. A mindenevőség nem "vagy-vagy", hanem "és" kapcsolatot jelent.


#13: Így, érvek nélkül, nem nyitok vitát, meg egyébként sem. Vannak jelenleg ennél sokkal fontosabb dolgaim.

2013. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
nem
2013. febr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

"Viszont a táplálékláncban nem tömegével ölik egymást az állatok, illetve nincs olyan, hogy eltűnik egy faj mert egy másik faj túlvadássza."


Nézz utána a csimpánz és a vöröskolobusz történetének.


"Egy új tanulmány szerint nemcsak az emberek, hanem a legközelebbi rokonaink, a csimpánzok is képesek kipusztulásig vadászni egy állatot. Ez történik most egy kolobuszmajommal egy ugandai nemzeti parkban."

2013. febr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Egy új tanulmány szerint nemcsak az emberek, hanem a legközelebbi rokonaink, a csimpánzok is képesek kipusztulásig vadászni egy állatot. Ez történik most egy kolobuszmajommal egy ugandai nemzeti parkban."


És ha nekik szabad, akkor egyértelmű, hogy nekünk is szabad? Így "nem tehetünk róla", mentesülünk a felelősség alól, mert ez a természet rendje, ugye?

2013. febr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!