Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek jó ötlet hogy...

Szerintetek jó ötlet hogy vegetáriánus leszek?

Figyelt kérdés
Már egy ideje gondolkodom ezen hogy vegetáriánus leszek, mert sajnálom az állatokat ,mert annyira cukik míg élnek és nem szeretném hogy miattam essen bántódásuk + a nyers húst undorítónak találom+ nem igazán tudom megemészteni. Szerintetek??

2012. dec. 26. 07:07
1 2
 1/17 anonim válasza:
11%
Szerintem butaság. a saját egészségedet teszed kockára. Az embereknek szükségük van a húsra. Nyers húst meg nem kell enned az egy másik dolog ami szerintem szintén undorító.Nem te bántod az állatokat ez ne is jusson eszedbe amikor asztalhoz ültök a családoddal gondolj a húsra úgy mintha csak egy kis zöldség lenne vagy egy dolog ami finom és szükséged van rá,de ha ez nem válik be akkor egyszerűen ne is gondolj ilyen buta dolgokra.
2012. dec. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Ezzel a gondolati háttérrel jobb, ha vegetariánus leszel, mint ha lelkiismeretfurdalással eszed a húst.
2012. dec. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

1. ha meg nem gondolsz rá az jobb, elvégzi más helyetted a piszkos munkát te meg falatozol a jutalomból..


nem biztos az, hogy az embernek muszáj húst ennie, egyáltalán

2012. dec. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Kigyensulyozott etrenddel siman lehet barki vega. Olvass utana a dolognak, es ha minden vilagos, akkor hajra!

De keszulj fel, hogy sokan kotekedni fognak, hogy ez hulyeseg, meg az embernek szuksege van husra, meg hasonlo kifogasok.

2012. dec. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :-)
2012. dec. 27. 16:29
 6/17 Julie S ***** válasza:
21%

Szerintem kicsit nézz körbe az állatvilágban és meglátod majd, hogy a táplálékláncokban senki nem mérlegeli azt, hogy a másik faj cuki.

Ennyi erővel én nem eszem többé zöldséget, mert pl szegény sárgarépa nem nekem raktároz a gyökerében és sajnálom elrontani a terveit a második évére nézve, amikor virágozni szeretne majd. De én galád megeszem, ezzel elvéve tőle a lehetőséget arra, hogy szép ernyős virágzatot bontson és abban magokat érleljen, amikből majd sok új sárgarépa lehetne.


A hús megemésztésének problémája meg egy olyan dolog, hogy nem mindegy milyen és milyen forrásból származó húsról van szó. Sem az, hogy milyen módon van elkészítve, illetve hogy mi mást eszel még mellé. Kevés ember az, akinek valóban gondja van a hússal, és több az, aki csak hiszi ezt.


Szóval én ennyi alapján egyáltalán nem tartanám jó ötletnek, hogy vega legyél.

2012. dec. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Julie S:

Viszont a táplálékláncban nem tömegével ölik egymást az állatok, illetve nincs olyan, hogy eltűnik egy faj mert egy másik faj túlvadássza.

Bár azt se nagyon bírom nézni, amikor a természetfilm csatornán leterít egy oroszlán egy antilopot, de tudom, hogy neki nincs más választása, míg meg lehet nézni mit művel az ember a vágóhidakon.

2013. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Julie S ***** válasza:
35%

#7: Nézd, nem a húsevés a bűnös azért, mert az ipari hústermelés(!) "embertelen" körülményeket teremt az állatok számára. A fajok kihalásában játszott szerepünk is a kedves civilizációnk számlájára írható, nem a húsevésére.


Az a baj, hogy a kis fejlett világunk embere nem tisztel már semmit. Ne légy naiv... a növénytermesztési módszereinkkel is eltüntettünk már fajokat (növényeket, állatokat), vagy a kihalás szélére sodortuk őket. Csak ez nem olyan feltűnő és nem kerül a médiába.

2013. jan. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

"..Nézd, nem a húsevés a bűnös azért, mert az ipari hústermelés(!) "embertelen" körülményeket teremt az állatok számára.."


De, pontosan a húsevés felelős ezért. 50 éve még hetente egyszer-kétszer evett húst az átlag ember, ma már szinte minden étkezéskor van valamilyen húskészítmény. Az emberek minél többet akarnak, azt pedig minél olcsóbban. Ez vezet a több ezer/tízezer férőhelyes zsúfolt ablaktalan üzemekhez, és az állatok alapvető igényeinek semmibe vevéséhez.

2013. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Julie S ***** válasza:
45%
Tévedés. A "rendszer" buzdít fogyasztásra, hogy minél többet vegyél mindenből. Mindenből, és nemcsak ételből. Tudod, fogyasztói társadalomban élünk. Azért termelünk mindig többet minél kevesebb kiadással, mert abból jön a nagyobb haszon. Az, hogy élőlényeket bántunk ezáltal? Ugyan kit izgat! Kenjük a felelősséget az átlagemberre ("neki van igénye mindig többre, mi csak kiszolgáljuk"), mert miért ne... és még el is hiszi. Szerinted mennyivel többet "termelünk" húsból, mint amire szükségünk van?! És más egyébből?! De persze, a húsevés a fő bűnös. Gondolkozz már egy kicsit nagyobb látószöggel!
2013. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!