Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egyre csak hízok, állandóan...

Egyre csak hízok, állandóan éhes vagyok, miért?

Figyelt kérdés
Állandóan éhes vagyok, szinte egész nap csak ennék... 160 cm vagyok, 69 kg, 14 éves lány. Nem tudom mit csináljak, nemrég fogytam pár kg-ot, de vissza is jött, mert nem tudok ellenállni a kajának.. Mit csináljak, segítsetek! nagyon köszönööm!

2012. okt. 21. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy depressziós vagy és az evéssel próbálsz pótolni valamit?
2012. okt. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mostanság elég letargiában vagyok, csomó minden összejött.. és akkor ez is hogy ahelyett hogy fogynék, csak hízok.. nem tudom mit kéne csinálnom, hogy fogyjak..
2012. okt. 21. 16:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Lábalj ki a depresszióból és a hízás is elmúlik. Velem is ugyan ez volt 12-14 éves koromban. 165 cmhez 76 kgra híztam. most 16 vagyok és 165 cmhez 67 kg :)
2012. okt. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Majd megpróbálok:) Addig is nem tudom mit csináljak, tudom, hogy hogy kéne enni, kéne mozogni, stb, de egyszerűen nem megy.. majd ha kilábalok , biztos lesz kedvem mozogni is , meg ilyenek, majd meglátom.. köszi a válaszokat:))
2012. okt. 21. 17:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha idegességedben eszel, próbálj olyat, ami nem hízlal annyira! Így kisebb kárt okozol magadban és ehetsz is.:)
2012. okt. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt életkorod miatt még növésben vagy, a szervezeted igényli a táplálékot. Másrészt biztos túl drasztikus diétát választottál, és ez most a jojó effektus, minden falat jobban hasznosul.

A megoldás nem egy újabb fogyókúra, hanem minőségi étkezés és rendszeres testedzés, amiben örömödet is leled. A minőségi étkezésben az édességeket, rágcsákat, cukros üditőket, alkoholt hagyd el, és helyette egyél több sovány húst és sok zöldséget. Ajánlom például a natúr salátát, abból akár naponta is megehetsz egy tányérral, tele lesz vele a gyomrod, de szinte alig van benne kalória. Ha rágcsálni van kedved egyél almát vagy sárgarépát, ezeket rakd be a táskádba is, ha útközben megéheznél. Igyál minél többet, lehetőleg csapvizet, vagy ásványvizet, annak 0 a kalóriatartalma.

A mozgás kiválasztásában meg arra ügyelj, hogy ne csak szenvedés legyen, hanem öröm is. Ha tudsz, válassz csapatsportot például kézilabda, tánc, mert ezeknél egyúttal jó társaságba is kerülhetsz. Ha nincs nagy baráti köröd, akkor járj edzeni egy barátnőddel vagy kérj karácsonyra egy xboxot Your Shape Fitness Edition 2012 vagy 2013 programmal.

A mozgás is segít az endorfin felszabadításában, mint a csoki, csak nem kíséri bűntudat és súlynövekedés. Ha kicsit depressziós vagy, akkor is ez a megoldás.

2012. okt. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most próbálok minden édességet elhagyni, több-kevesebb sikerrel:) sajnos xboxra nincs pénzünk, hű de jó is lenne, ha lenne.. tuti kérnék egyet:D aerobikozni szoktam, azt bírom, mert futni pl nem tudok, úszni se tudok, csapatsportok meg.. hát van kézilabda meg ilyenek a suliba, de nem vagyok túl népszerű , és az ilyeneket kinézik. konditerembe szerettem volna járni, de nem igazán engedhetem meg magamnak..úgyhogy valószínűleg aerobikozni fogok max. köszi a válaszokat!
2012. okt. 22. 20:37
 8/12 anonim válasza:

Fontos, hogy napi ötször egyél de mindig csak keveset.Ha éhes vagy egyél mert olyankor a szervezeted úgymond pánikba esik és elkezd raktározni.Az édességeket és a cukros üdítőket viszont el kell hagyni.Édességek helyett lehet ízesített abonett kenyeret rágcsálni vagy, ha nagyon édességhiányod van akkor ajánlom a Norbi-update termékeket.

Az üdítőkhöz visszatérve ma már szinte mmindenből van cukormentes pl.: tea,apentás innivalók....

Gyümölcsökből nem túl jó a: banán,szőlő,szilva

Inkább egyél:almát,kivit,görögdinnyét

A sajtoknak is nagyon magas a zsírtartalma.De lehet enni:Anikó sajtot,mozzarellát vagy trapista light-ot

Az olajos magvak sem segítik a fogyást mivel nagyon magas a kalóriatartalmuk és megkötik benned a vizet.

Reggeli:Ilyenkor lehet a legtöbbet enni.Ha negyon megkívánsz valamit mondjuk egy szelet nápolyit akkor azt reggel edd meg!Mondjuk egy rántotta vagy virsli mellé kenyér helyett ehetsz abonett kenyeret vagy pufasztott rizset.

Tízórai:Ilyenkor egyél egy szelet müzli szeletet,almát,yoghurtot vagy valami ilyesmit.

Ebéd:Az ebéd nagyon fontos étkezés mert, ha nem eszel rendesen estére éhes leszel és vacsorára pedig már nem kéne túl sokat enni.Pl.: egy kis rizs natúr csirkemellel vagy sült csirkecombal.Fontos hogy egyél hozzá valamilyen savanyúságot mert az felgyorsítja az emésztést

Uzsonna:ez lényegében ugyanaz mint a tízórai

Vacsi:ezt bizony már jobban vissza kell fogni.Ehetsz Pl.:tojást,virslit,halat,salátát....De ilyenkor már gyümölcsöket ne nagyon egyél.És lefekvés előtt 2,3 órával vacsorázz!


Ha bármi kérdésed lenne még ezzel kapcsolatban kérdezz tőlem nyugodtan!:)

2012. okt. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

[link]


Előző vagyok!:)

2012. okt. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi:) Általában Norbis dolgokat szoktam enni, kenyeret meg egyáltalán , hanem abonettet eszek. Igen, az a baj, hogy nálam nincs rendszeresség, csak amikor megéhezek eszek,és sajnos elég sűrűn van, nincs kitartásom, hogy na akkor most nem eszek mert nem. Nagyon rajta vagyok, hogy rendszerességgel egyek, akkor se édességet, meg ilyeneket.. már csak azért is le kell fogynom, mert rámegy az egészségemre, a súlyfölösleg miatt nem kapok annyira levegőt.. Köszi mégegyszer a választ!:)
2012. okt. 23. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!