Ki használ otthon bármilyen típusú víztisztító készüléket, és hogy vált be, milyenek a tapasztalatok?
Én kb. egy hónapja vettem egy kis asztali vízszűrőt, ami ezüst ionos, aktív szenes szűrőbetétet tartalmazott
( [link]
Mivel úgy reklámozzák, hogy az ezüst ionok meggátolják, hogy a szűrőben elszaporodjanak a baktériumok, gondoltam, ha már egyszer laborban dolgozom, erről meggyőződöm én magam. Az eredmény láttán viszont visszavittem a készüléket, és visszakértem az árát, jobban mondva a forgalmazó ajánlotta fel, hogy visszafizeti, ugyanis bélbaktériumok és gombák tenyésztek ki a vízből. Mondtam, hogy szívesen megismétlem a vizsgálatot egy referencia laborban is, de ha az is pozitív lesz, felkeresem az ANTSZ-t (amit egyébként telefonon meg is tettem).
A magyar csapvíz minőségi követelményei az egyik legszigorúbbak Európában. A városi víz rossz ízét elsősorban a klór okozza, ezt valóban kiszűrik a vízszűrők, de ha egy kancsóba előre kiengedjük a vizet, pár óra állás után a klór magától elbomlik/eltávozik a vízből.
Személy szerint a méregdrága ozmotikus szűrőket nem ajánlanám, semmi értelme. Az egyszerűbb szűrőket csak indokolt esetben, havonta szétszedve és a nívósabb üzletekben külön erre a célra kapható szerrel fertőtlenítve (az első használat előtt is) érdemes használni, különben könnyen rosszabb vizet ihatunk, mit ami a csaplból amúgy folyna. (Az ANTSZ csak az ozmotikus rendszereket vizsgálja be, a kis asztali vízszűrőket nem, bármely kereskedő mást állít, az nem igaz. Tehát, a Taiwan-ban összeszerelt gépeket senki nem ellenőrzi, annak ellenére, hogy gyakorlatilag élelmiszert - ivóvizet - előállító készülékről van szó).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!