Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítene valaki? Túlzásba...

Segítene valaki? Túlzásba viszem a diétázást, elegem van!

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, kb. fél éve kezdtem el diétázni, és rendszeresen sportolni. Most 168 cm vagyok, és 48-49 kg.

Mielött elkezdtem a diétázást kb. 53 kg voltam. Akkor egyáltalán nem sportoltam, és azt ettem, amit csak akartam, és nem voltam kövér, csak éppen sportos sem.

Egyszer apukám megjegyezte, hogy jobban néznék ki, ha leadnék 1-2 kilót, aztán tényleg elkezdtem diétázni, egészségesebb ételeket enni, sportolni. Ez szerintem bizonyos keretek között jó is, de én már túlzásba viszem. Mindig tudnom kell, hogy miben mennyi kalória van, és egy nap igyekszem 500-800 kalóriát enni. Ha többet eszem, vagy olyasmit, amit egészségtelennek tartok (pl. csoki, péksüti, stb.), akkor bűntudatom lesz, és előfordul, hogy meghánytatom magam. A menstruációm már hónapok óta kimarad, kezdek megilyedni.

Tudom, hogy nem vagyok hízékony alkat, és ha rendesen ennék, akkor is max pár kilóval lennék nehezebb, a sport mellett meg főleg semmi baj nem lenne, azt is tudom, hogy a túlzott vékonyság nem mindenki számára vonzó, de nem bírom abbahagyni.

Akkor eszem néha normálisan, amikor a családommal vagyok, de pl. anyukám külföldön dolgozik, szóval csak ritkán találkozom vele. Egyébként félek, hogy nem felelek meg másoknak, pedig tudom, hogy baromság, és nem egy-két kilón múlik, hogy elfogadnak-e mások.

De szeretném már ezt abbahagyni, elegem van a nyamvadt kalóriákból, meg hogy folyton a kaján agyalok. Tényleg nem szeretném egész életemen át ezt csinálni...

Szerintetek mi a teendő? Előre is köszönöm:)



2012. szept. 17. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Már most az alultápláltak közé tartozol a BMI-d alapján, és ha már hánytatod is magad, akkor talán ideje orvoshoz fordulnod ezzel a problémával, mielőtt tényleg nagyobb baj lesz. Egy ismerősöm ismerősének a kislánya már a fél életét a kórházban tölti anorexia miatt.


168 centisen 53 kilós súllyal egyetlen nyamvadt kilót sem lett volna szabad fogynod. Apukád szégyellheti magát. Ha javítani akartál volna magadon, sportolni kellett volna kb. azonos táplálékbevitel mellett (vagy legfeljebb egészségesebben enni, de ugyanannyit).

2012. szept. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tomy88trance ***** válasza:
Szerintem is keress fel egy orvost :/ 168 centihez ugyanis az ideális tömeg 68kg max 60 annál kevesebb már súlyos fogyás. Én 187 centi voltam, 90 kilósan nem éreztem jól magam,de 85 és 83at tartom már egy ideje és az bőven jó, jó mondjuk én nem sportolok úgyhogy én ezt betudom annak hogy a dohányzás miatt (tapasztalat) tartom a súlyom. De amúgy mindent megeszek amit megkívánok, ne legyen emiatt bűntudatod,és ha orvoshoz nem is mész,hagyd abba az önpusztítás, hánytatást, sportolj ugyanúgy,de egyél rendesen, napi 3x közte meg keveseket ,ha megkívánsz valamit :)
2012. okt. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!