Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megettem egy doboz Carte Dor...

Megettem egy doboz Carte Dor somlói galuska jégkrémet. Nem vettem észre, hogy alkohol van benne. Berúgtam?

Figyelt kérdés

Gondoltam jó lenne ebben a melegben...de rosszul választottam, mert alkoholtartalma van, ráadásul nem is ízlett...de ha már megvettem, úgy voltam vele, hogy megeszem.

Az van ráírva 0.2 tf% alkohol, ez nem tudom mit jelent, de szédeleg a fejem. Nem szoktam alkoholt inni...és nem is szabadna!

Belehet rúgni ennyitől? :S


2012. aug. 26. 14:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Mekkora doboz volt az a jégkrém?

Nem hiszem hogy ennyitől be lehetne rúgni, max a fejdbe szállhatott ha tényleg nem fogyasztasz semmilyen alkoholt.

2012. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

900 ml.

Elég szarul vagyok :S

2012. aug. 26. 14:21
 3/17 anonim válasza:
96%
nem :)
2012. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Úristen! Neked alkoholmérgezésed van, azonnal fordulj orvoshoz!!!
2012. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nincsen alkholmérgezésem -.-

Azt kérdeztem, hogy a 0.2 tf%-tól be lehet-e. Nem mindegy, hogy 100 g-ban van ennyi, vagy az egészben, de ez nincs ráírva.

Én emésztőrendszeri beteg vagyok, úgyhogy nem szabadna alkoholt fogyasztanom. Figyelmetlen voltam.

Egy kis hűsítő finomságot akartam, és berúgást kaptam. Ez nevetségesen hangzik, de tényleg ez történt. :D

Legalább 3 éve nem ittam már egy korty alkoholt sem.

2012. aug. 26. 14:33
 6/17 anonim ***** válasza:
Én nem az alkohol mennyiség miatt aggódnék a helyedben, elég sok az egész doboz, nehogy rosszul legyél tőle...
2012. aug. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, be nem rúgsz tőle, de az a cukormennyiség, amit ez a doboz jégkrém tartalmazott, az inkább károsabb...
2012. aug. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát, máskor is megettem már egy ekkora doboz jégkrémet.

Nem az a baj, hanem tényleg az alkohol :S

2012. aug. 26. 14:44
 9/17 anonim ***** válasza:
Alkohol miatt szerintem nem kell aggódnod, nem lesz bajod tőle. Nem nagy mennyiség. Ha annyira nem bírod és a fejedbe szállt is hamar elmúlik :)
2012. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hát még mindig érzem.

Azt hiszem ez jó lecke, hogy ne zabáljak fel többet egy doboz jégkrémet, pláne nem olyat ami nem is ízli, és tiszta pia.

2012. aug. 26. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!