Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nincs étvágyam?

Miért nincs étvágyam?

Figyelt kérdés

Soha nem ettem sokat, de most még annyit sem, mint eddig. Ránézek a kajára, és rosszul vagyok, egyszerűen alig bírom lenyelni.. már vagy 2 hónapja.

Ebből áll a napi étkezésem :

Reggeli : 1 pogácsa ( az a pici )

Ebéd : van amikor nem is ebédelek, ( na jó ez ritka ) 2-3 kanál meggyszósz, tejberizs.. vagy hasonló mennyiségű kaja.

Vacsora : 1 Joghurt magában, vagy vannak ilyen kicsi dobozos tejberizsek, vagy 1 max. 2 db 'extrudált kenyér' vajjal.

Napközbe sem nagyon eszek.

Inni iszok, a 2 liter biztos megvan.


162cm, 48kg, 15/L


2012. aug. 21. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de a szüleid nem vágnak nyakon, hogy két hónapja nem eszel? Már most rendkívül sovány lehetsz, és ez csak rosszabbodni fog. El fogsz gyengülni, vitaminhiányos leszel, hullani fog a hajad, csúnya lesz a bőröd, nem bírod majd el a szatyrot bevásárláskor...


Nem ennyire, de évekkel ezelőtt én is nagyon keveset ettem... aaztán rájöttem hogy ha lédús gyümölcsöt eszel hozzá, minden könnyebben lemegy. Pl a csirkemell egy pillanat alatt eltűnik, ha paradicsomot eszel hozzá. A rizs is könnyebben lemegy majonézzel pl, de a kenyér is könnyebben csúszik tejföllel. Kajálás közben igyál sokat, fél litert legalább. És ne csak napi 3x kajálj. Nem kell rögtön kilókat enni, szép lassan hozzá kell szokni. Ha ma csak ennyi megy le, de holnap már egy pár falattal több, már az is haladás...


Orvos látott már egyébként? Ezzel nem viccelnék...

2012. aug. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem, nem vágtak nagyon képzeld, hidd el, nem tudnak mit csinálni, már mindent kipróbáltak ők is.

Amúgy, nem vagyok sovány, átlagos..


Kipróbálom amit írtál, hogy eszek gyümölcsöt 1-1 kajához, hátha beválik. Köszi


Voltam már orvosnál, vérvételen is, de nem talált semmit.

2012. aug. 22. 13:34
 3/5 A kérdező kommentje:
nyakon. *
2012. aug. 22. 13:35
 4/5 anonim ***** válasza:

velem is ugyan ez a helyzet, reggelizni egyáltalán nem szoktam, sokszor az ebédet is kihagyom, vacsira meg egy normál tányér vmilyen főtt kaja. mondjuk ez így több mint amit te eszel. viszont én fiú vagyok, 22 éves, a 170 centimhez vagyok annyi kiló mint te.


én a rendszertelen életmódhoz vezetem vissza, mást nem tudok elképzelni. úgyhogy most rendszerezem az életemet és meglátom mi lesz. lehet h neked is sulikezdéssel, ahogy visszaáll a rendszer az életedbe, javulni fog a helyzet. mellékesen pont ez két hónapja van neked, amióta a nyári szünet tart, és nincsenek kötelezettségek, nem kell időben kelni, stb. ha dohányzol, azt is hagyd el

remélem neked is és nekem is csak ennyi a megoldás :D

2012. aug. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát remélem tényleg ennyi, amúúgy én is gondoltam rá, hogy a suli miatt.. Bár így is felkelek mindennap 7 és 8 között, este pedig éjfél és 2 között fekszem, szóval... :/ Nem dohányzom, soha (:

Remélem megváltozik (: Sok szerencsét neked is ^^

2012. aug. 30. 19:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!