Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyókúra közben bármit...

Fogyókúra közben bármit meglehet enni, ha nincs meg a napi kalória?

Figyelt kérdés

Sziasztok..!

Fogyókúrázok kb 1 hónapja... 78kg-ról lementem 67,-69, kilóra(hol áll a mérleg attól függ...) 9 kiló lement.

Eddig folyamatosan ettem a nasikat tömegszámra...

Ezekkel felhagytam..Semmi nasit nem eszek csak rendes ennivalót, napi 2x(felvágottak..)

Na most a kérdésem a következő: MINDENT EHETEK EGY NAP, HA NINCS MEG A NAPI KALÓRIA???? Pl: Ehetek reggel hamburgert, ha nincs meg a kalória??? Vagy ehetek pl: pizzát, vagy sült krumplit, ha nincs meg a napi kalória???? És célszerű ezeket reggel, vagy délben enni??? Gondolok itt arra, hogy utána még az ember lemozogója..., de ha már este eszik az ember, akkor már nem nagyon járkál....! Szóval ehetek bármit, ha nincs meg a kalória, vagy hizlaló dolgokat nem lehet enni????

Várom a válaszotokat!

Köszönöm!



2012. aug. 13. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:

ELVILEG igen, DE!! ha nem jó kajákat eszel, akkor nagyon hamar eléred a határt, és közben éhes maradsz. Ha megfelelö élelmiszereket (nagyrészt zöldségek, gyümölcsök, valamennyi fehérje és csak kevés szénhidrát, édesség, nassolás) eszel, akkor aránylag kevés kalória mellett is jóllakottnak érzed magad.

A kalóriaszámolásnak csak akkor van értelme, ha mellette nem éhezel, mert akkor vagy nem tartod be, vagy pedig a szervezeted átáll raktározásra.

Ha NÉHA olyasmit eszel, ami nem optimásis (csoki, édesség, pizza, hambirger, stb), de a napi kalória mennyiségbe belefér, akkor nem fogsz hizni töle, de tartós eredményt csak akkor fogsz elérni, ha nagyrészt normális ételeket eszel, és a többi csak kivétel.

2012. aug. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bocs, még annyit kihagytam, hogy az ember nem egy gép, ahol beletöltesz X mennyiségü kaját és AZNAP mozogsz Y mennyiséget, akkor el is használod. AZ emberi szervezet ennél bonyolultabb, ha EGY nap jóval több kcalt viszel be, mint kellene, attól enm fogsz hizni, és ha EGY nap 4 5 órát futsz, arról nem fogsz lefogyni.

CSak a rendszeres mozgás számit és a hosszabb ideig tartó kcal-bevitel. Ha 1-2 hét átlágában benne vagy a megadott értékek között, akkor nem lesz semmi eltérés, ugyanúgy fogsz fogyni, illetve súlyt tartani.

2012. aug. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen, adtam a zöld kezeket! :D

Édességet egyáltalán nem eszek már!!!! Max pudingokat...!

Akkor,hogy tutira értsem!

Pl: Holnap megeszek egy házilag készített hamburgert mondjuk 10 fele...Utána megeszek 2 danett pudingot vagy 2 db tejberizst...Utána már csak 4-5 óra körül eszek felvágottat, nem sokat, de azért, hogy jóllakjak...6-7körül meg egy alma.... N

NEM ÍGY CSINÁLOM, DE EZ ÍGY JÓ LENNE??????????????

köszönöm! :D

2012. aug. 13. 21:18
 4/10 anonim ***** válasza:

"Pl: Holnap megeszek egy házilag készített hamburgert mondjuk 10 fele...Utána megeszek 2 danett pudingot vagy 2 db tejberizst...Utána már csak 4-5 óra körül eszek felvágottat, nem sokat, de azért, hogy jóllakjak...6-7körül meg egy alma.... N

NEM ÍGY CSINÁLOM, DE EZ ÍGY JÓ LENNE?????? "


Ez nem igazán, mert majdnem minden csak szénhidrát. Ha csak EGY nap eszel igy, akkor még lemegy, de folyamatosan nem, mert szükséged van fehérjére is, amik húsokban, tojásban, sajtokban van, meg vitaminokra meg rostokra is, amik csak a zöldségfélékben meg gyümölcsökben vannak.


"házilag készített hamburger" - ez nagyjából jó, ha salátát is eszel mellé.

"2 danett pudingo vagy 2 db tejberizs" - ez az, amibem rengeteg kalória van, hasznos tápanyag nem sok, viszont nagyon hamar megéhezel utána.

"Utána már csak 4-5 óra körül eszek felvágottat, nem sokat, de azért, hogy jóllakjak.." Egyél többet ezekböl szendvicsként, de lehetöleg olyan felvágottat, ami húsból van, és nem párizsi, virsli meg hasonló.

"6-7körül meg egy alma" - az alma jó, de egész napra ennyi gyümölcs nagyon kevés.

2012. aug. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon Szépen Köszönöm! Persze a hamburgert nem minden napra gondoltam...Én nem akarok enni, mert félek, h visszahízok, de egy héten kétszer háromszor reggelire tán belefér....! Felvágottat azért eszek, mert nem annyira hizlal...Ám, akkor lehet rosszul csináltam, mert pont azért ettem pudingot, hogy ne hízzak...Leszoktam a sok csokiról stb...Na mondom, akkor a puding nem hizlal nagyon...

De akkor ha jól értem, lényegében ehet bármit, ha nincs meg a napi kalória...,persze nem mindennap csak hamburger...! (Holnap reggelire eszek másodjára hambit..)

Akkor ha hol nap megeszek egy hambit, és 5 körül még egyszer, ak milyen nasi fér bele??? Én 1600 kalóriát számoltam magamnak, h az alatt kell lennie...Mennyi kalóriával lehet fogyni? Az 1600 alatt az reális?...Mert akkor ehetek jobb ételeket is, nem akarok a kaján koplalni, csak az 1600 ne legyen meg!

Köszönöm, Még egyszer a sok segítséget!

Egyébként 22 éves vagyok.

2012. aug. 13. 22:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt ki tudod számolni, hogy neked (súly, magasság, életkor, napi mozgás alapján) hány kalóriára van szükséged, és kb milyen összetételben. Be tudod állitani, hogy fogyni akarsz, vagy súly tartani.


[link]


A puding nem feltétlen egész rossz, de napi egy böven elég édességként és úgy nem is emeli meg a bevitt kaloriát.

2012. aug. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen!
2012. aug. 14. 13:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Szivesen és sok sikert
2012. aug. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem hogyha ilyeneket szeretnél enni akkor rossz diétába fogtál...:SS próbáld ki a manhattani diétát. nagyon jó és lehet benne pizzát csokit is enni hogyha jól rakod össze az étrendet:))
2012. aug. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm..! 1, 1,5 hónap alatt lefogytam 9-10 kg-ot.

Eleinte nem ettem egyáltalán nasit, utána meg szép fokozatosan...! Ma már azért megeszek pl: egy kakaós tekercset nasiként...!

2012. aug. 27. 15:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!