Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges táplálkozás?

Egészséges táplálkozás?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék egy napi étrendre , ami a legegészségesebb , és nem is hízol tőle ? Köszönöm!:)
2012. aug. 1. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy legegészségesebb táplálkozás. Az hogy hízol-e az nem a kajától függ (persze attól is de nyilván nem kell naponta meginni például 2liter kólát), hanem a mozgás hiányától.
2012. aug. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! .. , de viszont mozoghatok én , ha tele zabálom minden nap magam chipssel , és ilyen egészségtelen kajákkal , akkor a mozgás eléggé nem sokat ér. Én gondoltam,hogy valaki küld egy napi adagot,ami egészséges , hogy próbáljam ki.
2012. aug. 1. 16:27
 3/11 A kérdező kommentje:
Vis. , nem ,hogy ki próbáljam , hanem, hogy betartsam!:) sorry.
2012. aug. 1. 16:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Leírhatom hogy én miket eszek, és szerintem ezek egészségesek (legalábbis a hétköznapi kajálásnál biztos egészségesebbek). Én számolom a fehérjét, szénhidrátot, zsírt mivel sport mellett elengedhetetlen.

Fehérje: csirke, pulyka, tonhal, tojás (fehérje), sovány túró, fehérje táplálékkiegészítő

Szénhidrát: rizs, krumpli, puffasztott rizs, zabpehely, teljeskiőrlésü kenyér, teljeskiőrlésü tészta, gyors felszívódású szénhidrát táplálékkiegészítő (kizárólag edzés után)

Zsír: omega-3, lenmagolaj, olivaolaj

Ezekből áll össze az étrendem.

2012. aug. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17 éves fiú vagyok ezeket eszem: csirkemell, rizs, ritkán krumpli tészta, sertéskaraj, zabpehely(kedvenc) túró(másik kedvenc), alma, banán, málna nagy ritkán zsemle, meg pár napon fehérjeturmix. Persze mellette sportolok
2012. aug. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Banán ? :\ Elvileg az hizlal , nem ?
2012. aug. 1. 19:18
 7/11 anonim ***** válasza:
van benne szénhidrát de ha belefér a napodba nyugodtan. ha van még kérdésed írhatsz privátban megpróbálok a legjobb tudásom szerint válaszolni:)
2012. aug. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

20 éves lány vagyok ezeket szoktam enni, nekem bevált, nem hízok tőle, és sose vagyok beteg:)

reggeli vagy-vagy

rántotta 2tojsából, idényzöldséggel, 1 sz korpás kenyér

főtt tojás 1 vagy 2 db (Tojás mérettől függ) idényzöldség, 2 sz graham kenyér

sonka, sovány sajt, kornspitz, idényzöldség

mozzarella sajt(fél cs) paradicsom, 2sz rozskenyér, mustár

zabkása idénygyümölcs vagy magvak(dió, mogyoró stb) tej túró vagy kefír vagy ezeknek keveréke


tízórai, uzsonna ált gyümölcs de van hogy 1 kis sz kenyér sonkával/sajttal és zöldség vagy joghurt pár kanál zabbal vagy pár sz pufirizs/abonett


ebéd az változatos

leves-általában valamilyen zöldség vagy zöldségkrém, paradicsom, tojás, májgombóc, sertésragu, lencse, sárgaborós, gulyás, becsinált leves, kertészleves

második fogás-általában rizs/főtt/petrezselymes krumpli főtt tojással/hússal-sült csirkecomb, mell, pörkölt (sertés, máj, csirke) rizzsel, roston csirke rizzsel, töltött zöldségek darálthússal, rakottzöldségek, rakottételek (kelkáposzta brokkoli, karfiol stb) öntött karfiol, paradicsomos húsgombóc krumplival, rizseshús, tokány hagymás krumplival vagy rizzsel, főzelékek-spenót, ritkábban sósk,a tök, paradicsomos káposzta, krumplifőzelék, tök, kelkáposztafőzelék valamivel, töltött csirkemell (gyümölcs, túró, gomba vagy sajt) rizottók citromos hallal, vagy paradicsomos halkonzervvel összekeverve, tonhal sós lében rizzsel, köretnek mint zöldköret általában most párolt répa, cukkini, zeller, karfiol, vagy ha marad csöves kukorica akkor arról leszedegetjök a szemeket és hozzákeverjük a rizshez:)


vacsora az piritós túrókrémmel, gyümölcsök, tojás, hús, hal, leves, ebédmaradék ha marad valami, sült husok, zabkása kefírrel, szóval az egész napi kajából valami vagy hideg vagy meleg, de én inkább jobban szeretem a meleget ezért zabkása vagy melegszendvics ha nem jutna már főtt étel

2012. aug. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod! :)
2012. aug. 2. 11:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű a képlet: Ha olyan kaját eszel, amihez az embernek a legkevesebb köze van, akkor az egészséges lesz! A feldolgozott "élelmiszerek", mint a felvágottak, zacskós (csak forró víz kell hozzá) és félkész ételek, chips és társai (a földimogyoró és hasonlók nem) mind szemét kaják. Az egészséges ételek azok, amiket eredeti állapotában vagy a legkevésbé feldolgozva eszel, mint mondjuk a hús párolva (nem olajban sütve), a tojás főve, a zöldségek nyersen vagy ha nincs más választás, akkor párolva (és nem szarrá főzve, hanem szinte ropogósra hagyva), hidegen sajtolt lenmagolaj, zabpehely stb... Van egy egyszerű módszer az ételek és alapanyagok kiválasztásához: megnézed a tápanyagtáblázatot a terméken (ha van, de 99%-ban van vagy ismert a tápanyagtartalma) és minél magasabb a fehérje és/vagy rosttartalma, annál egészségesebbnek mondható. Figyelem, gyakran átba**ák az embereket úgy, hogy egy élelmiszerre magas fehérjetartalmat írnak, ami igaz is, csak például a csirkemell sonkáknál úgy valósul ez meg, hogy van pár % csirkehús benne, a többi fehérjerész pedig szójafehérjével (a legolcsóbb szemétfehérje) van kipótolva! Az egyik hipermarketben egyetlen felvágottat találtam, amiben nem volt szójafehérje és az volt a legdrágább, de legalább nem szemét volt hozzáadva... :) Tudom, hogy a szemét kategóriába soroltam a felvágottat, de ez egy kiskapu, hogy ha mégis ilyet eszel, akkor nézd meg, hogy melyiket választod!
2012. aug. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!