Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy napja nem ettem, mit...

Egy napja nem ettem, mit tudnék összehozni az itthoni alapanyagokból? 15F?

Figyelt kérdés
vaj,szalámi,száraz kenyér,paprika,paradicsom,penészes sajt,áfonya lekvár,cukkini,méz,suritettparadicsom só,bors,citromlé,hagyma,kb ennyi..egy hétig egyedül leszek 0Ft-al szoval nemtudok semmit venni.. azért jó érzés hogy a haverok meg elbulizzák a penzuket de mindegy ezekbol mit tudnék összehozni?:-).
2012. júl. 2. 16:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Melegszendót tudsz csinálni esetleg. A cukkinit kockákra vágod, egy serpenyőben először megpárolod fedő alatt (egy kis olaj alá kellene, de ha nincs, a vajból tegyél), majd fedő le és kicsit megpirítod, persze só, bors nem árt neki, és csorgass rá mézet, majd még pirítsd egy kicsit. :)
2012. júl. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 tetris ***** válasza:
100%

A sajtról a penészes részt feltétlenül távolítsd el, mert nemcsak rossz ízű, de rákkeltő is. A hagyma, paraadicsom, paprika remek lecsóalap. Beleteheted a szalámit is, ha más nincs. A szalámit, ha kiolvasztod serpenyőben, meglesz mindjárt a zsiradék is a lecsóhoz.

A kenyér vajjal és lekvárral jó lesz reggelire. Szaladj le a kertbe/sarokra, és szedjél pár levél csalánt. A csalántea nagyon egészséges. Mézzel, citromlével ízesítheted. Ezzel meglenne a mai vacsi, és a holnapi reggeli.

A sűrített paradicsomból, és a cukkíniból készíthetsz valami mexikóinak látszó egyveleget, ha még maradt a szalámiból, az helyettesítheti a sertéshúst. Erre tehetsz a sóból és a borsból is keveset. Ez talán megfelelne holnap délre.

Sajnos csak eddig fognak kitartani ezek az alapanyagok. Talán még addig se. A legeslegfontosabb, hogy ebben a kutya hőségben igyál elég folyadékot, az mindennél fontosabb. Amilyen meleg van, az ember nem is kiván annyit enni, talán inkább csak estefelé.

Legyél most nagyon találékony, mert szükséghelyzetben vagy.

Nézz körül, hogy van-e valahol sörösüveg, borosüveg, amit vissza lehetne váltani. Ha ottnon nincs ilyen, járd körbe a környéket. A közértek környékén szoktak eldobálni ilyesmit.

Nem lehetsz szégyellős, este menj el a kisboltba, és kérdezd meg, nem maradt-e meg száraz pékáru, mert szivesen elvinnéd. Szerintem odaadják ingyen.

Kérdezgesd meg a környékbelieket, hogy nem kell-e valakinél elvinni-hozni valamit, kertet kapálni, kutyát sétáltatni, elintézni valamit. Ezért csak egy ebédet, vagy csak egy kis pénzt kérsz.

Ha minden kötél szakad, akkor fel kell venned a kapcsolatot az Önkormányzattal, a Gyámügyi osztályt keresd. De ez a legutolsó lehetőség legyen, mert a helyzetre való tekintettel azonnal állami nevelés alá fognak venni.

Az élet az arcodba dobott egy kesztyűt. Vedd fel, és harcolj!!!!!!!!!!!

2012. júl. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Esküszöm most ûgyérzem magam mint valami elit kommandós...
2012. júl. 2. 17:42
 14/14 anonim ***** válasza:

hagyma leves, paradicsomleves piritott kenyérdarabokkal, lecsó tojás nélkül elkészítve, cukkinit megsütheted.

mikor nekem se volt pénzem kajára zsíros kenyeret ettem hetekig meg vajasat hagymával. kenyeret próbálj meg szerezni vagy kérj kölcsön haverodtol pár száz ft-ot.

komolyan egy hétig nem eszel majd szinte semmit?

2012. júl. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!