Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez kényszerevés? (Részletek...

Ez kényszerevés? (Részletek lenn. )

Figyelt kérdés

Mindig is hízékony voltam, s a családtagjaim sem voltak sohasem vékonyak. 10 éves korom körül meghíztam, de 13 éves koromban ezt sikerült leadnom. Aztán 14 éves koromra újra meghíztam, de egy szerelmi csalódás miatt lefogytam 16 évesen újra. Akkoriban gyakorlatilag alig ettem és aludtam valamit, se szép sovány voltam. Aztán 17. születésnapom előtt pár hónappal összejöttem a párommal, és fél év múlva elkezdtem újra hízni (akkor kezdtem fogamzásgátlót is szedni, talán lehet a hízás oka ez is). Azóta folyamatosan hízok, 3 év alatt 20 kg jött fel rám. Néha sikerült pár kilót ledobnom, de aztán mindig visszajött minden.

Az a baj, hogy nem tudok lemondani az életről. Nagyon szeretek enni, szeretem az ízeket, az illatokat. Mikor felkelek reggel, arra gondolok, hogy jajj de jó, nemsokára reggeli. Aztán a reggelit gyorsan befalom, és először szomorú leszek, hogy elfogyott. Ilyenkor gyakran még többet eszek, pedig már nem vagyok éhes. Aztán alig várom a következő étkezést. Nagyon nagy mennyiséget eszek, 2-3 ember normál adagját. A legtöbb vasárnapi ebéd után alig bírok mozdulni, úgy túleszem magam. Mindig az jut eszembe, ha nem eszem ezt most mind meg, akkor valamelyik családtagom fogja, és akkor nekem nem jut annyi. Otthon azt mondják, kényszerevő lehetek, ez betegség. Tényleg az lehetek? Kihez kell fordulnom? Pszichológushoz, dietetikushoz, vagy máshova?

21/L


2012. febr. 7. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A fogamzásgátló NEM hízlal, nincs benne kalória - de tény, hogy hízékonyabb az ember, ha szedi. 3 év alatt 20 kiló nem normális dolog - mi a francnak nem mentél vissza 5 kiló után, hogy ne 20-at kelljen leadni?! Kaptál volna egy másikat. HA úgy érzed, hogy ez az oka. Ha meg nem így érzed, akkor legyél őszinte magadhoz egyszer az életben, és ne fogd rá.


2. Igen, ez kényszeres evés. Pszichológus és dietetikus EGYÜTT.


3. Gondolkoztál már azon, miért teszed ezt magaddal? Mi vagy te? Konyhamalac? Meg akarod ölni magad az elhízással meg a kalóriákkal, meg azzal, hogy feltehetőleg minden szemetet összeeszel? Szerinted a párodnak ez milyen? Oké, hogy elfogad olyannak, amilyen vagy, de minden lenyelt dupla adag kaja előtt gondolj arra, hogy neki egy egészséges nőre van szüksége HOSSZÚ TÁVON, nem egy olyanra, aki betegre (cukorbetegség és szövődményei, szívbetegség, izületi fájdalmak, meddőség) zabálja magát. Akarsz SOKÁIG vele élni? Akkor táplálkozz úgy, hogy sokáig élj egészségesen.

2012. febr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mintha csak rólam írtad volna. Imádom az ízeket érezni közben persze túleszem magam levegőt venni is nehéz annyira.Az is igaz hogy sajnálja az ember otthagyni az asztalon jobb megenni még azt a kicsit is. Édességekről nem is beszélve. Sajnos az üdítőket is szeretem. Lehet hogy mi tényleg kényszerevőnek számítunk.
2012. ápr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!