Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet a bajom? Bulémia...

Mi lehet a bajom? Bulémia vagy anorexia?

Figyelt kérdés
Nagyon szerelmes vagyok de a párom szakított velem hogy neki szabadság kell. Összetörtem teljesen. Nem látom többé őt pedig eddi kb minden nap együtt voltunk (7 hónap). Most én 5napja nem ettem semmit de nem is vagyok éhes. Rossz arra gondolni is hogy lenyelek egy falatot is. De minden nap szó szerint 2falatot megpróbálok enni. És uttánna valamiért jó érzéssel tölt el ha kihányhatom. Ha nagyon sírok akkor is megnyugvást okoz. Inni szoktam pár pohárral , teát.
2012. jan. 8. 10:57
 1/5 bánomisén ***** válasza:
A diagnózis: szerelmi bánat. És nem kellene magad bulémiába belekergetni, egyél, igyál és tartsd is magadban. Annyit egy ember sem ér, hogy megbetegítsd magad miatta.
2012. jan. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Beatrix555 válasza:

Az előttem szóló kissé elvicceli a dolgot, pedig egy ilyen kérdés, ilyen dolog egyáltalán nem vicces...

Nagyon veszélyes mindkettő betegség... főképp azért, mert az illető azt hiszi, hogy tudja kontrollálni a dolgokat, de ez az idő múlásával egyre kevésbé jellemző.. sőt, észre sem veszi, hogy beteg. Egy idő után pedig már visszafordíthatatlan folyamatokat indít el tudta nélkül a saját szervezetében. Ezek ú.n következményei a hánytatásnak (nyelőcső pl kimaródik)..., ha nem akarsz akkor is állandó hányás,.. súlyos, megállíthatatlan fogyás, folyadékveszteségtől életveszélyes helyzet is kialakulhat..., ráadásul sosem leszel elégedett önmagaddal és egy idő után már nem is leszel boldog, sőt ha néhány falatot eszel akkor már bűntudatod lesz..stb.. számos már kísérő fizikai betegség is megjelnik, ami tovább súlyosbítja a lelki betegséget....

Persze ez amiket itt az utolsó mondatokban leírtam, az nem azonnal és nem egyszerre alakul ki, hanem fokozatosan az idő előrehaladtával, és akkor ha nem fordul segítségért az illető.



Egyébiránt ha ezek a tünetek nem múlnak, akkor nagyon fontos hogy egy pszichológust felkeress (sokat tud segíteni, elbeszélget veled, segít láttatni veled a problémákat, illetőleg az alap problémát segít megoldani.. nem csak fizetős van, hanem van ingyenes ellátás is... )

A pszichológus ugyanis segíthet neked túllépni ezen, és ismét teljes, egészséges és boldog életet élni.


Üdvözlettel:


Beatrix.

2012. jan. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Beatrix555 válasza:
Bocs, mire leírtam addig írt valaki még előttem.. szóval nem az előttem szóló, hanem az első hozzászóló az aki nagyon is elvicceli a dolgokat...
2012. jan. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bánomisén ***** válasza:

11:21

Mindkettő én vagyok. Mit vicceltem el? Nem vettem észre, hogy vicces lenne, amit írtam :-)

2012. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
a bulemia az hogy sokat eszel de par perc mulva mesz es meghanyatod magad az anorexia mkor nem eszel sokat mert azt hiszed h kover vagy
2012. jan. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!