Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez laktózérzékenység vagy nem?

Ez laktózérzékenység vagy nem?

Figyelt kérdés
Évek óta fájt mindig a hasam, puffadásos, görcsös tüneteim voltak, de akérmilyen vizsgálatre mentem, nem találtak semmit. Több mint egy éve a háziorvosom felvetette, hogy nem-e vagyok laktózérzékeny. Mivel rendszeresen ittam házi tejet, nem tartottam kizártnak. Abbahagytam a tej fogyasztását és többé nem fájt a hasam. Abban a tudatban éltem, hogy valóban ez volt a probléma. Mondjuk a túrótól, tejföltől, sajttól nem fájt a hasam, csak a tejtől. Pár hónapja szedtem egy hónapig probiotikumot és akkor nyugodtan ihattam tejet, semmi bajom nem volt. Most is így vagyok vele, ehetek bármi tejeset. Most akkor mi van? Kigyógyultam a laktózérzékenységből? Vagy nem is voltam az?
2012. jan. 2. 23:20
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Nekem egy kicsit több,mint fél éve kiderült,hogy laktóz,és tejérzékeny vagyok... Csináltak tejterheléses vizsgálatot is... Fél évig semmi,de semmi tejterméket sem ehettem. Ha akarod írd meg nekem,hogy hány éves vagy,mondjuk privátba,és megadok egy orvosi rendelő címét,ahol ezt a dolgot teljesen kivizsgálják...

2012. jan. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!