Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ki állítana nekem össze egy...

Ki állítana nekem össze egy étrendet?

Figyelt kérdés

Nagyon sovány (a testtömegindexem szerint kórosan) vagyok és hízni szeretnék, de nem úgy, hogy napi 6 hamburgert megeszek, hanem egészségesen. Nagyon válogítós vagyok, ezét előljáróban leírom, hogy miket nem szetek: -Gyümölcsök, kivéve a banán és a sárgadinnye.

-A zöldség jöhet minden mennyiségben.

-Gomba

-Csak a csirkehús szeretem (nem szeretem a zsíros étleket)

-Főzelélkek (kivéve a krumplifőzeléket)

-A főtt tojásban a sárgáját (minden máshogy megsezm, de főzve nem)

-Zsír (gondolok most a zsíroskenyérre)

-Szalonna

-Kolbász (szalámi igen)

Nagy hirtelen most ennyi, de ha valami tipp érkezik, akkor lehet hogy még bővítem ezt a listát. Elég lenne mondjuik egy napot leírni 5 étkezéssel és majd összehozok belőle valamit.


2009. ápr. 26. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

csináld talán a fordítottját, amit fogyáskor csinálják. ne 5 étkezés legyen, hanem 3 v. 4. és sportolj, attól megéhezel, de ne hajtsd ki túlságosan magad. akkor talán többet ennél a kedvenceiből.

nem írtad, hogy szereted-e a mézet+tejet. én a mézes tejtől egyszer eléggé meghíztam. vacsora után(!) ittam. remélem, valamennyit segítettem.

2009. ápr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A mézet szeretem, de a tejet, mint tej nem. Kakaóként nagyon szeetem, de a mézes tejet valahogy már nem tudom meginni.
2009. ápr. 26. 21:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Amit én is javasolni tudok: SPORT, hetente 3x ha megteheted. A sportban legyen erősítés, nyújtás, és aerob is.


Étrend:

remélhetőleg a sportolástól jól éhes leszel. :) Én az étrendedet a következőkre alapoznám:

-teljes őrlésű gabonák: rozskenyér, tönköly kenyér, durum tészta, árpa (nagyon jó az izmoknak a római katonák ezen éltek régen), hajdina, köles

-a gabonákhoz ehetsz különböző feltéteket amit szeretsz, az állati fehérjék mellett figyelj a növényire is aminek jó forrásai a hüvelyesek, hetente 2-3x ehetsz ilyet is: csicseriborsó, bab, lencse, borsófélék

-javaslom, hogy minden étkezésnél fogyassz nyers zöldségeket, ebből is ha lehet a leveleseket (a leveles zöldségekben is értékes fehérjék és mikto tápanyagok vannak) pl. fejes saláta, petrezselyem, zellerszár, uborka, répa, karalábé; ezek a most szezonálisak.

-írod nem szereted a gyümölcsöt: kár; bár a banán mondjuk jó extra kalória, és javallott hízókúránál, mert építő.


Amit még javaslok:

-ALAPOS RÁGÁS

-napi 3-4x bőséges étkezés


Amit nem javaslok: édességekből bevinni a plusz kalóriákat.

2009. ápr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, adtál egy is irányadót. Én sem csokoládéval és hamburgerrel szeretnék hízni.
2009. ápr. 27. 09:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!