Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy hete székrekedésem van,...

Egy hete székrekedésem van, mit tegyek?!

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve. Kicsit lelassult az emésztésem is mióta nem a suliban kajálok, és három-négy naponta megyek a wc-re. Akkor is édeskeveset hozok ki magamból,mint általában. A vastagbelem környékén(legalább is a hasam bal oldalánál) érzem a székletemet ha megfogom, legalább 2-napon keresztül! Szoktam most dörzsölni,hátha megindul, de semmi. Próbálkoztam a forró vízzel is.

Mostanában kevesebbet is mozgok. Mit tegyek? Mitől lehet ez?

-Bocs ha nem ide való ez a kérdés,jobb helyet nem találtam-


2011. júl. 3. 22:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ja, ez lemaradt az előbb: a Tisasent este kell bevenni, az utolsó étkezés után.


És egyél meleg, főtt ételt és ha csak módod van rá, LEVEST! Nem zacskósat, nem porból készületet, hanem rendes levest. Legalább egyszer egy nap. Nagyon sokat tud segíteni az emésztésen és a gondjaidon is.

2011. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az ajánlott gyógyszert vedd be.

Gyógynövényben vegyél lenmagot, 2-3 evőkanállal áztass be, és alaposan összerágva edd meg. Segíthet még a sárgabarack + tej.

De valóban, a későbbiekben az ilyen problémák elkerülése érdekében szükséges a napi rendszeres mozgás (gyaloglás), a normális főtt kaja (esetleg meg is tanulhatnál 1-2 kaját megfőzni), és a megfelelő mennyiségű folyadék.

2011. júl. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
nekem is ilyen gondom van 2 hete nem volt székletem eddig nem fájt a pocakom de ma iszonyú görcseim vannak. És nekem is ugyan ez a hasam alját ha megnyomom egy kicsit,érzem hogy ott a székletem mert olyan kemény mintha kö lenne! Gondolkodom hogy el kéne mennem orvoshoz mert nagyon nem jo a 2 hét de félek a beöntéstöl! valaki tudna valamit javasolni nekem?
2011. nov. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Utolsónak. Irány az orvos!!! A beöntés semmiség!
2011. nov. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!