Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy hete székrekedésem van,...

Egy hete székrekedésem van, mit tegyek?!

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve. Kicsit lelassult az emésztésem is mióta nem a suliban kajálok, és három-négy naponta megyek a wc-re. Akkor is édeskeveset hozok ki magamból,mint általában. A vastagbelem környékén(legalább is a hasam bal oldalánál) érzem a székletemet ha megfogom, legalább 2-napon keresztül! Szoktam most dörzsölni,hátha megindul, de semmi. Próbálkoztam a forró vízzel is.

Mostanában kevesebbet is mozgok. Mit tegyek? Mitől lehet ez?

-Bocs ha nem ide való ez a kérdés,jobb helyet nem találtam-


2011. júl. 3. 22:19
1 2
 1/14 anonim válasza:

Szia!

Hát próbálj meg könnyű kajákat enni.Főzelékeket pl,borsó,tökfőzelék stb.Na meg joghurtok,gyümölcsök!

2011. júl. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hosszútávon:mozogj rendszeresen, egyél sok rostosat,igyál sok vizet. Rövidtávon: glicerines kúp.
2011. júl. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
szóval ez normális? a kaja miatt lehet? Mostanság csak szendvicseket zabálok,mert itthon sosincs valami jó kaja,legalább is nagyon monoton a választék.
2011. júl. 3. 22:33
 4/14 anonim ***** válasza:
amit az első írt + sok folyadék, rostban gazdag ételek, aszalt szilva és naponta egy kis mozgás - lehetőleg ébredés után.
2011. júl. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
az a bűnös. Főtt kaja kell, és az is melegen
2011. júl. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mozgás, és nem a számítógép/tv előtt ücsörgés....
2011. júl. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
ja és még hozzá tenném-bocs- ,hogy rohadt sovány vagyok. kb. 60 kg és 182 cm. 15/F
2011. júl. 3. 22:38
 8/14 anonim válasza:
Első válaszoló vagyok.Na igen meg nekem is nem 1x volt ilyen.Ilyenkor forró fürdőt veszek.Persze nem tűz forrót,hanem a maximális melegségűt,amit kibírok,általábann utána eszek,iszok valami meleget és jó lesz.Vagy másnap reggel.:)
2011. júl. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Legjobb volna egy beöntés, de azonnal; de ha van Tisasen vagy valami erősebb hashajtó, akkor vedd be, ha nem vagy allergiás a gyógyszerre. A Tisasen papírján ott van, hogy mennyit lehet bevenni, ha komolyabb baj van, én max. kettőt szoktam, de van, akinek több kell.


Van, akinek segít a szilva és a leve (befőttként), vagy szilvalekvár. A nagynéném "titkos receptje" kicsit undorító, de nekem nagyon hatásos: reggel éhgyomorra langyos víz, legalább két deci (egy pohárnyi, ha három decis a poharad, az se baj). Nem hidegecske, nem meleg, hanem kifejezetten langyos víz. Egypárszor kihánytam az elején, de most már megy. :)


Mi miatt lehet? Folyadékhiány (legalább 2 lityi folyadék kéne naponta!), mozgáshiány, rostszegény étrend, sok étcsoki, sok szorongás, sok ülés, alkati tényezők (pl. a sovány emberek hajlamosabbak a székrekedésre)


Mindenképpen hívd fel az ügyeletet, vagy a mentőket, és azonnal, ha érzed, hogy hirtelen kőkemény lett a hasad és görcsölsz, mert akkor baj van. (Nem akarlak ijesztgetni, de nagynéha bélcsavarodást is okozhat a súlyosabb székrekedés.)


Segít a hasmasszázs, segít, ha egy napot koplalsz és csakis rostos ivólevet iszol meg vizet (ha kibírod; segít, ha legalább két almát eszel naponta, segít az üres joghurt vagy a kefír, segít - ha bírod - a paraffinolaj. Egy kanál olaj (undorító, tudom) csodákat tud tenni, ezt felírhatja egy háziorvos is. Én ezt meginni nem bírom, de van, aki bírja és annak általában használ.


Jobbulást! :)

2011. júl. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az aszalt szilva is jó,meg a kókusz,kókusztej.De persze a mozgás ne maradjon el.Itt a nyár lehet futni
2011. júl. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!