Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az emberi gyomor mit tud...

Az emberi gyomor mit tud megemészteni?

Figyelt kérdés
Azt például tudom, hogy az emberi hajat nem tudja... de mondjuk csontokat képes megemészteni? (ugyanis lenyeltem egy kb 3-4 mm hosszú és 2 mm széles hegyes csont darabot legalább is kb ekkorának éreztem csak mivel faltam mint egy állat már csak azt éreztem ahogy csúszik le a torkomon és most félek h esetleg megsérti a gyomromat vagy akár ki is lyukasztja azt)
2011. febr. 13. 01:40
 1/8 A kérdező kommentje:

ezt még elfelejtettem megkérdezni:

lehet azt érezni, hogy ha kilyukad az ember gyomra avagy a bele?

2011. febr. 13. 01:42
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

mindent meg tud, csak van amit nehezen. :S

itt van egy cikk:

[link]

2011. febr. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"mindent meg tud"


Egy fenét tud! A gyomorsósav 0,3%-os az nem oldhat sok mindent!

2011. febr. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de azért kisebb csontokat ugye megtud? XD mert most aludni sem nagyon tudok amiatt a szemét csont darab miatt amit lenyeltem :(
2011. febr. 13. 02:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

gondolom halat ettél. ha meg volt főzve, vagy sütve, akkor biztos hogy meg birod emészteni, azt a kis csontot.

aludhatsz nyugodtan ;)

2011. febr. 13. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűtlen,hogy ki fog lyukadni a beled (a gyomrod mégúgyse)képzeld el,hogy egészen extrém tárgyakat is képes a bélrendszer nyákkal és széklettel körbevenni és kivezetni.Szóval nem fogod megemészteni,de bízhatsz benne,hogy kijön.Egyél sok kenyeret és káposztát,krumplit (3K diéta,ezt direkt ilyen esetekre alkalmazzák)
2011. febr. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nyugi azt a csontot, már meg is emésztetted. az emberi gyomor pH-ja 2, ami elég erős sav. De van egy kísérlet amivel tanulmányozhatod, hogy mi történt a csonttal a gyomrodban. Fogj egy pohár kólát, és dobj bele egy csontot. Másnapra a csont gumihoz hasonló állagú lesz, mert kioldódnak belőle a keménységét adó különböző sók, és csak a kollagénrostok maradnak.

A gyomrodban a fent említett folyamat gyorsabban játszódik le, mivel a gyomorsav savasabb, mint a kóla.

2011. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Klipi ***** válasza:
100%

Semmi baj,én is meg szoktam enni nagyon sok csontot és még senmmi bajom nem volt.

Még egészséges is szerintem.

2011. febr. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!