Gyomorkímélő ételek amik diétásak (refluxom van )?
Általában a párolt, vagy natúr, grillezett ételek jönnek képbe. Fűszerezés nuku. (Só az mehet természetesen, mértékkel).
Azt hiszem, az a lényeg, hogy minél kevesebb fűszert használj, és olyan dolgokat kell enni, amelyek könnyen emészthetőek. Szóval ilyenek, hogy pörkölt, meg bableves, ez mind felejtős. És a savas gyümölcsöket, zöldségeket is kerülni kell.
1. Szedj 4 hétig NEXIUM nevű gyógyszert. Ha erős a panasz 40 mg-ost, ha nem, akkor elég 20 mg-os is. Nem olcsó, de hatásos. Napi 1 filmtbl. reggel vagy este, kizárólag étkezés előtt. Az orvosok általában minden más sz@rt írnak fel - nem fog hatni, tehát ne fogadd el.
2. Étkezz a vércsoportodnak megfelelően. Ha nem ezt teszed, örökké panaszod lesz. Ezt az elméletet sokan támadják, de az az ő bajuk. Nálam "megvilágosulás" következett be, mikor erről olvastam, mert végre választ kaptam évtizedes problémáimra. Az interneten találsz róla minden hülyeséget, de ez ne térítsen el. Próbáld ki és győződj meg. Nem humbuk, nem diéta, nem fogyókúra, csak a TE szervezetednek megfelelő étkezés. Vedd meg a könyv legújabb kiadását vagy ha tudsz angolul, akkor: [link]
3. A "diétát" felejts el, úgy ahogy van. Amíg erős panaszod van és át nem álltál a NEKED MEGFELELŐ étrendre, addig ne egyél olyat, ami a gyomornyálkahártyát erősen irritálja, tehát bors, erőspaprika, ecetes és erősen füstölt dolgok. A salátádat csináld citommal. A tej nem biztos, hogy neked jó vagy akármilyen formájában jó, ezért vigyázz vele.
4. Ne egyél/igyál éhgyomorra olyat, ami a savtermelést serkenti, pl. savas gyümölcsök és alkohol.
Nem tudom, hogy kivizsgáltattad-e magad ALAPOSAN, de ha nem, akkor tedd meg, mert ebben a betegség gyakran a Helicobacter pylori nevű baktérium ül a gyomorban, ami előbb vagy utóbb gyomorrákot okoz.
A reflux betegseg amikor a gyomorszaj nem zarodik rendesen es a gyomorbol a gyomorsav visszamegy a nyelocsore, sulyosabb esetben felmarja.
Egyeni velemenyem, hogy mutetet mindig a legvegso esetben csinaltassunk amikor mar nincs mas lehetoseg. Elotte probaljunk meg mindent.
A dietas etkezesen kivul, csokkentsuk a mennyiseget, ami a megszokott mennyiseg negyede es egyunk inkabb tobbszor de keveset es lehetoleg semmi savanyu etelt, gyumolcsot ne egyunk. Atlagban a tejes eteleket 8 ora alatt a husos eteleket 12 ora alatt emesztjuk meg. A tultelitettseg es az idegesseg is okozhatja a refluxot. Az okat kell megkeresni es utanna lehet jol kezelni.
"Atlagban a tejes eteleket 8 ora alatt a husos eteleket 12 ora alatt emesztjuk meg." Ez egy nagyon tudományos bejegyzés! Hol tanítják? A fele is elég rá...
Ja, volt 2 gyomortükrözésed és mi lett az eredménye? Szedtél NEXIUMOT? A műtét tényleg csak a legvégső megoldás legyen, főleg olyan problémánál ahol egyáltalán nem szokásos a műtéti megoldás, mint ez a reflux is.
A kialakulásában általában psychés problémák, stressz játszanak nagy szerepet és persze a helytelen táplálkozás. De a helytelen táplálkozás az nem az, amire a legtöbben gondolnak. Ez a betegség a 0-ás vércsoportúak átka, mert nekik alapjából magas a gyomorsavuk és a magyar étrend tele van szénhidrátokkal, amiből csak minimálisat lehetne enniük és az sem mindegy, hogy milyet, de ezt nem tudják, mert nem informálódnak, hanem olyanokra bízzák a sorsukat, akiknek fogalmuk sincs a dolgokról, ezért nem is múlik el soha. Még a talpmasszázs is jó, de nem egyedüli, hanem plussz módszerként, persze nem valami dilettánsnál, hanem gyakorlott szakembernél.
Én ezzel a betegséggel küszködök évek óta, nagyon sok dokit megjártam már és sok gyógyszert írtak fel, de nekem a NOLPAZA vált be a legjobban, egy idő után nem is kell naponta szedni, elég 2-3 naponta bevenni egyet...
Azt, hogy a gyümölcsöt teljes mértékben hagyd ki az életedből nem ajánlom, én szoktam enni gyümölcsöt, gyógyszer mellett nem viszi fel a savam, viszont a fűszereket kerüld messziről, főleg a borsot. És a zöldségekkel is óvatosan, ha az orvosok szerint az epe is közrejátszik.
Feltételezem, hogy leginkább éjszaka okoz problémát a reflux, mert akkor az ember vizszintesen van, és a feltörö sav könnyebben eljut a garatba.
A szakorvosom a következőt ajánlotta: este, lefekvés előtt egy, de inkább két órával már ne egyek semmit. Kezdetben egy darab (orvos által felírható) 40 mg-os Quamatelt kapjak be; ha az nem segít, az orvos erősebbet ír fel. Igyekezzek úgy kialakítani az ágyat, amin alszom, hogy a felső testem magasabban legyen, de lehetőleg nem csak a párna megemelésével, hanem az egész fekvővelület ferdére állításával.
A diéta önmagában nem sokat segít, mert itt nem a savtermelés a lényeg, hanem az, hogy a nem megfelelően záródó gyomorszáj miatt a gyomorsav (amire amúgy szüksége van a szervezetnek!) feljut a garatba. Műtét valóban csak végszükségben, de ezt úgyis a szakorvos dönti el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!