Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet, hogy kizárólag a...

Mitől lehet, hogy kizárólag a tésztákat és műkajákat tudom megenni?

Figyelt kérdés

Főtt ételek közül lényegében csak spagettit és tésztasalátát tudok enni. Régen szerettem a pizzát, de már az sem megy. A kenyeret, a felvágottakat, tojást is utálom. A chipseket még mindig szeretem, de nem tudok elég mennyiséget szerezni. Bevásárlásnál néha 30-40 ezer forintot is elköltök csak műkajákra :(

És azért szar, mert anyám finom ételeket főz, de nekem semmi nem ízlik. Kéthetente kb. egyszer tudok jóízűen enni, ami így elmondva nem durva, de valójában nagyon rossz. Képzeljétek el, hogy minden nap olyan dolgokat kell ennetek, ami nem ízlik. Nekem ez megy már 5 éve. A baj ott teljesedett ki, mikor teljes erőből hozzávágtam az ételt a falhoz, lényegében dührohamot kaptam. Ezekkel a műkajákkal valamennyire kordában tudom tartani a dolgot, de ha elfogy, akkor nagyon levert leszek.

Régen szerettem szinte mindent, egyáltalán nem voltam válogatós, most pedig csak a tömény szénhidrát a fontos. Mit tegyek ? Már fél évtizede ez megy :(

18/F


2011. jan. 17. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:

olvasd el a műkaják és "tömény szénhidrát" hatását, ha ettől nem megy el az étvágyat, magadra vess

épeszű ember nem csinál ilyet magával


tönkretetted magad a sok szarral


szokj vissza az egészséges dolgokra, lesz néhány kemény hónapod, de más esélyed nincs


én nem sajnállak, magadnak köszönheted

18 évesen elég felnőtt vagy, hogy belásd

2011. jan. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Te valamit félreértettél. Nem a műkaják miatt szoktam le a normális étkezésről, hanem fordítva. Régen nem ettem ennyi szart(pl. a cukros löttyöket a mai napig utálom). A szénhidrátok és a tartósítószerek hatásairól pedig mindent tudok.

Azért köszönöm a "szimpátiát"

2011. jan. 17. 23:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Étvágytalanságod van, vagy csak lecserélted a főtt kaját? Utóbbi esetben igazából pszichológiai dolgot tudok elképzelni. Mi lenne, ha újfajta főtt kajákat próbálnál ki? Valami egzotikusat mondjuk. Nem is feltétlenül kell tudnod, hogy mi van benne. Kísérletezgess.

A műkaják mellett pedig egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, igyál sok vizet.

2011. jan. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak a főtt kajával van bajom. Amúgy a kínait szeretem, de az sajnos nem túl változatos. Az egzotikus kaják pedig drágák, nehéz őket beszerezni, szóval nem a hétköznapi étkezésre való. Bár a mostani helyzetnél még az is jobb lenne.
2011. jan. 18. 00:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, most bunkó leszek, de szerintem örülj, hogy nem egy afrikai országba születtél és válogathatsz, és megteheted, hogy falhozbaszod a kaját, mert annyi van. Az ilyen embereket kiraknám egy egy ilyen helyen, ahol 32 kilósak az emberek, egy hónap múlva bármit megtennének egy kis száraz kenyérért.
2011. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát tényleg elég bunkó voltál, én pedig nem lecseszést várok a kérdésemre. Az a baj, hogy úgy fogod fel, mintha azért nem ennék, mert túl válogatós vagyok. Pedig ennek semmi köze a dologhoz. Régebben szinte mindent megettem, aztán hónapok alatt mindent megutáltam. Csak hogy a stílust viszonozzam: próbáld ki, hogy kb. 2 hónapig csak olyan ételeket eszel, amiktől undorodsz, aztán megnézném, hogy a tányér falhoz vágása helyett repetát kérsz.

Gondolhatod, hogy mit érzek, hogy ilyen szintre eljutottam. Azért én sem vagyok bolond, hogy poénból csináljak ilyeneket.

2011. jan. 25. 03:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz.
2011. jan. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!