Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a cél a fogyás, akkor...

Ha a cél a fogyás, akkor edzés előtt nem szükséges feltölteni a szénhidrát raktárakat, ugye?

Figyelt kérdés
Az lenne a cél, hogy a zsírt égesse a szervezetem, vagy rosszul gondolom?

#fogyás #sport előtti táplálkozás
ma 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A fogyást a napi/heti kalóriabevitel határozza meg, nem az, hogy te edzés előtt eszel-e szénhidrátot.
ma 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%

Ahogy az első írja


Nem tudom milyen az edzés de a jó edzésteljesítményhez kell étel. Általában kb 2 órával előtte egyvteljes étkezés, fehérje-zsír, ch-rost. És egyéni vagy ha kevés volt az elozoben a ch akkor egy kozepes ch pl banán, alma fél órával edzés előtt.


Nekem volt már hogy ebédre csak cukkinit ettem hussal, 3 orara ra mentem edzeni es kb negyed ora kellett elájulni, miután elkapott az edzom, jol leszidott. Azota kotelezo egy banan minden edzes elott fel oraval. Ez 120 kcal. Az edzés minimum eléget 300at (nekem)

Tehát meg mindig bőven hatékony



Szóval nem szükséges, de előnyös.és ahogy az első írja, a zsírégetésnek az összkalóriához van köze

ma 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
21%
Dehogynem. Különben nem lesz erőd edzeni
ma 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a "szénhidrát raktáras, edzés előtt táplálkozós" okosság túl van gondolva. Ha versenyző vagy, akkor nyilván bonyolultabb a téma, de hobbistaként ezen a Nők Lapja szintű bullshiten értelmetlen rágódni.

Az én, és rengeteg ügyfelem/ismerősöm esetében is rendszeresen előfordul, hogy 4-5 óra is eltelik az utolsó étkezés és az edzés között, mégis képesek vagyunk progresszív teljesítményt nyújtani a konditeremben munkasúlyok tekintetében. A 260 kilós lifetime PR felhúzásom például akkor született, amikor még időszakos böjtöltem. Öcsém tegnap reggel éhgyomorral 190 kilóval guggolt 3 ismétlést, úgyhogy ezen a kaja dolgon kár kattogni.

ma 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!