Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ilyen édesítőszert vettem,...

Ilyen édesítőszert vettem, cukor helyett, de csak itthon vettem észre, hogy ebben is szinte ugyanannyi a szénhidrát, mint a rendes cukorban(?)

Figyelt kérdés

[link]


Ennél akkor csak annyi, hogy kevesebb kell belőle? De nekem az volt a célom, hogy a vércukromat se dobja annyira meg... vagyis azt látom, hogy glikèmiás indexe nincsen. Akkor az jó?

Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek, csak ez a szénhidrát dolog zavart be.

Előre is köszönöm!


júl. 9. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Miért lényeges a szénhidrát? Cukorbeteg vagy, vagy inzulinrezisztens? Továbbá magában eszed az édesítőszert? Gondolom nem, hanem valami olyan ételbe szórod, amiben van egyéb szénhidrát, rost, fehérje, zsír (stb.), ez pedig a felszívódást minden tekintetben befolyásolja, tehát ha nem vagy diabéteszes, akkor értelmetlen a glikémiás indexen szorongani, mint egy Femina.hu cikk.
júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sajnos inzulinrezisztenciám van, sőt, néha már a cukrom is hatàreset szokott lenni..:/
júl. 9. 13:21
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Diagnosztizáltan inzulinrezisztens vagy?
júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen.
júl. 9. 13:47
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Akkor orvostól vagy dietetikustól kérdezd meg, hogy milyen édesítőszereket fogyaszthatsz, és milyen mennyiségben.
júl. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán van most orvosom, sajnos. De mindegy, akkor.
júl. 9. 13:57
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Jót vettél, használd nyugodtan. Eleve negyedannyi kell belőle, és annak a negyedannyi mennyiségnek is a nagy része eritrit, ami emlékeim szerint nem szívódik fel, ergó nem kell számolnod hiába szénhidrát, de azért nézz utána. De önmagában nem olyan édes az eritrit, ha meg többet teszel, hasmenést okozhat. Ezért tesznek bele egy pici steviát, ami meg nagyon édes. A kettő együtt olyan arányra van beállítva, hogy kb. négyszer édesebb a cukornál, ezért kell negyedannyi belőle. Az eritrit adja a tömegét, a stevia az édes ízét.
júl. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Így már értem, köszi szépen a segítséget! :)
júl. 9. 15:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!