Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem megy az ivás, mit tegyek?

Nem megy az ivás, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sose ment. A szüleim nem sulykolták belém, hogy igyak, nem itattak, akkor ittam vizet amikor megkívántam. Hiába eröltetem max egy hétig sikerül csinálnom ezt a vizes dolgot és akkor is másfél liter víznél több nem csúszik le. Alapból mást nem nagyon iszom. Naponta egyszer teázom (3,5 dl) és kétszer kávézom és max 1 liter vizet iszom. Nem jó, mert érzem az emésztésemen, hogy baromi lassú, de a vízivásra se tudom magam rávenni. Utálom mert akkor folyton wc-re kell menni és jobban izzadok. Mondják, hogy legalább 2 és fél liter vizet meg kell igyak, de hogy? Másféltől is kész vagyok😅. Akkor iszom többet, ha mozgok (kondi, országútizás, kirandulas) és akkor jól is esik, de ha otthon vagyok egész nap, akkor 3 deci vízzel tök jól elvagyok.

ma 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Te valami sivatagi emberek leszármazottja lehetsz, valami szárazság tűrő fajta
ma 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tudom, közhely, de minden fejben dől el.


Kérlek olvasd el az alábbi cikkeket, hogy segítsenek neked:

[link]

[link]

ma 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Kényszerítened kell magad. Én kiszáradással kellett kórházba kerüljek hogy vegre elkezdjek inni.


Allíts ébresztőt 1.5 óránként. Menjen le egy pohár víz.

Ha nem bírod a vizet lehet beletenni pár ek gyümölcslevet. Vagy mentes szörpöt. Vagy citromot. Stb. Aztán majd egy kovetkezo lepes lesz azokról leszokni.

Segíthet meg a szivoszal.


Nekem minden helyiségben van poharam. Konyhában is, elöl hagyva. Fürdőben is. Minden kézmosáskor pl iszom. Kanapé mellett is. Munkahelyen pedig 8 decis palackom van ami 8-délig elfogy. Déltől 5ig még kettő.



Plusz igyál

- amikor felkelsz

- amikor odaérsz valahova/haza

- amikor sportolsz azelőtt

- amikor sportolsz azután



Bele kell szokni és utána nem fogod bírni se 2 orát viz nelkul

ma 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én egyszer betegség miatt vesztettem sok vizet (és egy ideig ráadásul nem hogy nem kívántam semmit, minden visszajött), ezért muszáj volt erőltetni, ha nem akartam kórházban végezni.

Az volt az alap, hogy reggel 2x2,5dl-vel indítottam. Utána még 2x2,5dl lement délig, így addig megvolt az első liter. Délután meg mellettem volt egy vizespalack, annak a felét magamba erőltettem estig + ittam még 2 bögre teát. Így meg is volt a napi több, mint 2 liter.

ma 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az a legdurvább hogy fittebb vagyok azoknál akik rendesen isznak (jó ez azért is lehet mert atletikus alkat vagyok). Igaz, ennek ellenére is vannak jelei annak, hogy nem iszom eleget: karikás szem, cserepes száj, száraz kéz.

Lehet megint homoktövisvelős vizet kell igyak mert az annyira undorító, hogy utána mindig megiszom egy pohár üres vizet, hogy leöblítsem 😂.

ma 11:35
 6/7 anonim ***** válasza:

"Az a legdurvább hogy fittebb vagyok azoknál akik rendesen isznak"


Kicsit nagy az egód, nem gondolod?

ma 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A látszolagos fittségnek semmi köze az egészséghez
ma 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!