Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyúros srácok mennyi proteint...

Gyúros srácok mennyi proteint szedtek egy nap?

Figyelt kérdés

Én jelenleg olyan 40 grammot. Mennyi lenne az ideális? Plusz sok tejet iszok

22F


tegnap 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1,5-2,0 g/tskg.
tegnap 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Semennyit. Beviszem tojásból, túróból húsból. És neked is ezt ajánlom
tegnap 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Awatpr0 válasza:
Reggelimbe, diétás palihoz szoktam 30-35got
tegnap 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Étrendkiegészítőből az ideális bevitel 0 gramm. Étrendkiegészítőre csak akkor van szükség, ha szilárd ételből nincs meg adott napon az 1,5 g/tskg minimumbevitel. Ez általában egy óvodásnak is megvan tudattalanul.

Én csak azért szoktam étrendkiegészítőt vásárolni, mert néha reggeli mellé jól esik inni egy finom csokis vagy vaníliás turmixot, de ilyenkor nem is mérem az adagot, csak beledobok egy evőkanál fehérjeport, aztán hadd szóljon!

tegnap 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
az a baj hogy sovany vagyokk de ettol valamit elkezdtem hizni
tegnap 11:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ettől, hanem a kalóriatöbblettől. Amíg fingod nincs a kalóriaszámolásról és a táplálkozásról, addig pláne nincs szükség étrendkiegészítőre.
tegnap 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

0 és 40g között valahol. Azt eszek, ami jól esik és ha tudom, hogy abból nem jönne elég fehérje, akkor kipótolom. Meg néha, ha zabot eszek, azzal ízesítek holland kakaó helyett. Leginkább, ha valami nemcsoki ízre vágyok.


#4

A minimális bevitel messze áll az optimálistól. Pláne edzés mellé.


Sok angolnyelvű forrás eleve 1 grammot javasol fontonként, ami 2,2 g/tskg, közel másfélszer annyi, mint a minimumod.


De igen. Az ideális bevitel porból a 0g.


Kicsit zavaros tud lenni, hogy három fogalommal zsonglőrködünk (ideális/optimális/minimum).

tegnap 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

"Sok angolnyelvű forrás eleve 1 grammot javasol fontonként, ami 2,2 g/tskg"

Sok angol nyelvű forrás eleve azt mutatja, hogy ha a sportoló fehérjebevitele eléri az 1.5 g/tskg szintet, akkor onnantól nem a proteinen múlik az izomépítés, hanem minden máson (pl. kalória, regeneráció, konzisztencia, intenzitás, effort, volumen, progresszív túlterhelés).

A gond inkább az, hogy a kérdezőnek fogalma nincs a táplálkozás, kalóriaszámolás, biológia alapjairól se. Amíg azt se tudja, mi miért történik, mi mire való, addig kigáncsolja a saját fejlődését.

tegnap 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

" Sok angolnyelvű forrás eleve 1 grammot javasol fontonként "


legjobb hivatkozás ever 😂😂

tegnap 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Napi 1 adag tejsavó, ha ez volt a kérdés.
tegnap 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!