Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az anorexiások miután meggyógy...

Az anorexiások miután meggyógyultak miért lesznek többnyire túlsúlyosak?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy a legtöbb anorexiás/ éhezteti magát a jó alakért, pár év után mikor ezt abbahagyja,át esik a ló túloldalára? Többnyire mindig azt látom,hogy túl sokat magukra pakolnak. Már rég egészséges súlyban vannak,de szinte sose állnak meg, legalább plusz 5-10 kg-val többek lesznek.

szept. 2. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez nagyon kevés részére igaz.Ők rettegnek a kilóktól
szept. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pont ezért fura, rettegnek a kilóktól akkor az lenne a logikus,hogy miután már helyre jöttek egy normális,de alacsony súlyon vannak. Viszont szerintem legtöbbször átcsap túlsúlyba.
szept. 2. 10:59
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon sokan nem leszünk túlsúlyosak, nyugi. Csak hálisten teljesen elengedjük a kalória dolgot, de attól:

1. nem zabálunk meg 8000 kalóriát naponta, nincs is rá szükségünk, csak a recovery elején - akkor meg mindegy, mert kell, pont

2. sportolunk egészséges mértékben


Én tízéven át voltam anorexia-bulimia, kevert zavaros, gyógyulás után normális mennyiségű étkezés és heti 2-3 alkalom sporttal sem vagyok több 54-56 kilónál (ez az átlagsúlyom).

szept. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a saját tapasztalatot!

Nem tudom, én pl.instán nagyon sok ilyet látok, hogy anorexia után túlzásba esik.

Csak fura, de nyilván gondoltam,hogy vannak kivételek.

szept. 2. 18:39
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Esetleg azért tudom elképzelni, hogy valaki túlsúlyossá válik a gyógyulás után, mert egyrészt az éhezés miatt lecsökkenhetett az alapanyagcseréje, és utána jobban hasznosul az energia, másrészt ha sokáig nem az alapján hagyta abba az evést, hogy mikor kezd jól lakni, akkor nehéz megszokni, hogy mikor elég, ha a kaloria számolással felhagy.

Én inkább olyanokkal találkoztam, akik már utána sem tudtak igazán hízni, hiába ettek sokat.

Nekem átmenetileg pajzsmirigy alulműködésem lett, amiatt híztam 3-4 kilóval többre, mint amennyiről indultam. De aztán elmúlt, és azt sikerült leadni. Több évig tartottam a BMI normál súly alsó határát, és nagyjából ehettem amennyi jól esett. Csak aztán visszaestem anorexiába. Ha nem estem volna vissza, gondolom, még tartanám azt a súlyt könnyedén.

szept. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4-es, nincs olyan, hogy "túlzásba esik". Majdnem éhen halt egy mentális betegség miatt, innentől kezdve aki valóban gyógyult, az magasról leszrja a diétakultúrát, ami miatt étkezési zavaros lett.


Plusz: hogyha engem ismertél volna 43 kilósan akkor joggal hihetnéd, hogy "túlzásba" estem, mert 12 kilóval több van rajtam, ami meglátszik, persze. És?


Őszintén: ki nem szrja le, hogy lett egy kis hasam, meg combom? Cserébe viszont élek, nem csak túlélek - megjegyzem, a magasságomhoz a 64 kiló is teljesen normális lenne.

szept. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Értem.

Csak nekem fura, hogyha valaki vékony akar lenni, akkor miért nem áll meg annál a súlynál ami már egészséges (tehát amint elkezd menstruálni)?

szept. 3. 12:20
 8/12 Senior Séf ***** válasza:
Azért, mert az éhezés figyelmeztette a testüket, hogy táplálékszegény időszak van, az pedig annak rendje-módja szerint raktározó üzemmódba kapcsolt.
szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem olyan könnyű fenntartani az éppenhogy egészséges súlyt sem. Lehet, hogy annyira meggyógyul valaki, hogy már egyáltalán nem érdekli a súlya. Ha volt valami olyan lelki probléma a háttérben, ami megoldódott, sikerült feldolgozni, akkor már nem biztos, hogy vékony akar lenni. Lehet, hogy le kell szokni a kalória számolgatásról, test méregetésről a teljes gyógyuláshoz.
szept. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sokan evészavart váltanak, így az anorexiából (evészavar) binge eating disorder lesz, bocsi, nem tudom, mi a megfelelő magyar szó rá, ami szintén evészavar. De meg nem tudnám mondani, hogy mekkora százalékra igaz ez. Illetve azt sem, hogy milyen súlyban vannak azok, akiket az instán látsz, egy 25-26-os BMI-jű ember pl. tűnhet husinak, de az attól még egy rendben lévő súly.
szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!