Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az anorexiások miután meggyógy...

Az anorexiások miután meggyógyultak miért lesznek többnyire túlsúlyosak?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy a legtöbb anorexiás/ éhezteti magát a jó alakért, pár év után mikor ezt abbahagyja,át esik a ló túloldalára? Többnyire mindig azt látom,hogy túl sokat magukra pakolnak. Már rég egészséges súlyban vannak,de szinte sose állnak meg, legalább plusz 5-10 kg-val többek lesznek.

szept. 2. 10:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én nem ismerek egy olyan anorexiást se, aki a gyógyulás után elhízott, de a saját tapasztalataimból kiindulva azért lehet ez, mert gyógyulás után átfordult az egész falászavarba. Sajna ezt magamon is tapasztalom. Hiába egészséges már a súlyom mégis ennék egésznap meg mindenféle finomságon jár sokszor az eszem, csak nekem szerencsére van önkontrollom így nem hízok el.
szept. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Minden anorexiásnak óriási önkontrollja van. De valóban átválthat más típusú evészavarba. A szervezet minden erővel küzd az életben maradásért, emiatt könnyen előfordulhat, hogy gyógyulás után szinte korlátlan az étvágy.

Viszont én azt is tapasztaltam, hogy amíg visszafogtam magam, és alig ettem, addig sóvárogtam ételek után, mert "tilos" volt, kevés volt belőle. Ha csak nagyon keveset eszel abból, ami nagyon ízlik, attól még sokkal finomabbnak tűnik. Ha meg már bőven lehet enni belőle, akkor unalmassá válik, nem is olyan finom.


#10 asszem túlevéses zavar magyarul a binge eating.

szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!