Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most már elég a hízáshoz?😊

Most már elég a hízáshoz?😊

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma már megpróbáltam tényleg eleget enni a hízáshoz, mert sajnos tovább fogytam már csak 36,5 kg vagyok 154cm hez.

Ma ezeket ettem( szerintem ez már túl sok is volt)

Reggeli: sajtrémes sajtos zsemle


Tízórai: vajas sajtos tojásos szendvics


Ebéd: zöldségleves, borsófőzelek, natúr szelet


Uzsonna: csokis croissant


Nasi: túrós rétes


Cm. túrórudi


40g chips


Vacsora: ugyanaz mint a reggelim


Ennyi már elég szerintetek?☺



aug. 12. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Kb nulla tapanyag.
aug. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Kalória? Gramm? Valami mértékegység?

Még mindig nincs fogalmad a táplálkozásról óvodás szinten se.

aug. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Mennyiségek nélkül nem lehet tudni. Legalább nagyjából. Hány szelet kenyér (persze még jobb hogy hány gramm), hány tojás, a borsófőzeléknél ha a pontos receptet nem is tudjuk, de mondjuk hány dl főzeléket ettél (vagy hány gramm borsóból volt) stb. Így lehet kevés, lehet sok.
aug. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ja és nem tudom miért írják hogy 0 tápanyag, szerintem viszonylag jó az összetétel. Változatos fehérjeforrások, komplett fehérje is van benne, rost, zöldség, sokkal jobb mint az átlag magyar étrend. A reggelihez, vacsorához egy kis friss zöldség mehetne még, valahova gyümölcs, esetleg egy kis olajos mag, ezeket lehetne pluszban betenni. Van benne olyan, ami gyakorlatilag csak kalória, nem sok értékes tápanyag van benne, de neked most az is jó és ilyen mennyiségben nyugodtan mehet.
aug. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Számold a kalóriát - legalább 2000-2500 de jó lenne még többet. Ennyi.


Az meg ne érdekeljen, hogy mennyi benne a tápanyag, BÁRMI jobb, mnt az anorexia és éhezés. BÁRMI!

aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Miért nem dietetikus segít összeállítani az étrendedet, ha ilyen súlyos állapotban vagy? Ez egy napi ételsor, ez alapján nem lehet megmondani jó irányba haladsz-e, mert nem tudjuk mit eszel holnap és holnapután, plusz tökre nem mindegy, hogy melyik étel hány gramm, az alapján tudsz kalóriát és egyéb tápanyagokat számolni.


Én is a nyers zöldséget, gyümölcsöt hiányolom belőle, az előbbi mehet minden szendvicsféle és tojásos étel, pl. rántotta mellé, plusz kb. bármilyen salátát össze tudsz rakni, amiket szeretsz olyan zöldségekből, abba mehet dió, mogyoró, mandula, sajtkockák, almakockák stb. is.


Délután a croissant, rétes, túró rudi túl sok gyorsan felszívódó szénhidrát és cukor, croissant és rudi helyett mehetne pl. túrókrém gyümölccsel, olajos magvakkal bekeverve vagy natúr joghurt/kefír egy kis gyümölcsjoghurttal vagy lekvárral édesítve, zabbal, gyümölccsl stb.


Szendvicshez magvas, rozsos, kovászos, teljes kiőrlésű pékárut válassz ha lehet.


Egyébként te főzöl? Vagy otthon laksz és anyukád?


Az ebéd nem rossz, minél többször ilyesmi kellene (főzelékek, krémlevesek, gazdag zöldséges-húsos ragulevesek, natúr hús, saláták, rakott ételek sem rosszak ha nem tocsog a zsírban és tejfölben stb.). Fehér rizs és sült krumpli helyett gabonaköretek.


5-ös: értem, hogy miért mondod, de az amúgy is kiéheztetett szervezetének nagyon nem jó, ha mondjuk gyorsan felszívódó szénhidráttal, cukorral, zsírral tömi, nagyon gyorsan IR alakulhat pl. ki, vagy emésztési problémák. Ezenkívül nagy valószínűséggel hiánybetegség is kialakult nála, úgyhogy nagyon nem mindegy miket visz be, gyorsan pótolnia kell a kiürült nyomelem és vitaminraktárait. Mondjuk nála indokolt lehet valami komolyabb gyógyszeres pótlás is pl. vasból.

aug. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha hízni szeretnél jóval többet kéne enned. Az a mennyiség, amit most eszel kb. súlytartásra elég.
aug. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hány hetente teszed fel ezt a kérdést ? Amúgy láthatlanba senki nem fog tudni neked biztos választ adni, de ha tovább fogytál értelem szerűen kevés... Kérj inkább egy szakembertől segítséget. Azzal, hogy folyamatosan itt keresed gyakorin a választ nem leszel előrébb.
aug. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hatos, nekem anno étkezési zavarral a dieteikus adott egy 1500!!! kalóriás étrendet, amit tartsak, meg "egyek több süteményt". - ennyi volt a naaaagy segítség.


A klinikán kaptam normális étrendet, a súlyomnak megfelelőt, ami csak egy "minimum" volt. A gyógyulásom elején néhány napon át 2000, hogy ne legyen baj, amit egészen 3000-3100 kalóriáig emeltek.

Ami alá nem mehettem, legalább annyinak meg kellett lennie.


Egy ideig étkezési tervvel engedtek haza, aztán amikor már megtanultam, mennyi "mennyiségileg" a megfelelő, utána nem kellett konkrét étrendhez tartani magam.

aug. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hatos, azt egyen, amit kíván, és NORMÁLIS, hogy ezeket kívánja, ugyanis akár éveken át nem kapott zsíros-cukros dolgokat.


Ez elmúlik. Láttad volna, én miket ettem recovery elején - rengeteg cukor, rengeteg zsír - ismétlem, normális és egészséges reakció - de ez egy-két hónap után lecsengett és most már tök normálisan étkezem.


Nem "egészségesen", hanem amit megkívánok azt eszem és pont szrom le, hogyha süteményt reggelizek.

aug. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!