Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valószinüleg romlott húst...

Valószinüleg romlott húst sütttem meg a feleségemnek baj lehet ?

Figyelt kérdés

Elnéztem a dátumot és fura szaga volt de azt hittem mivel disznó hús lehet amiatt . most nézem a dátumot 3 napja lejárt !kb 2 orán át 200 fokon sült .

Mitévők legyünk ? 15 hetes terhes


júl. 23. 18:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A fura szag meg a büdös az kettő. Mi nem tudjuk, hogy melyik volt, de szerintem a büdös az felismerhető. Ha 2 órát hőkezelődött, és nem volt rossz íze, akkor valószínűleg nem okoz gyomorrontást.
júl. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
Amennyiben nem jelentkeztek nála tünetek,amit még nehezebb megállapítani jelen esetben, mivel terhes, nem hiszem hogy nagy baj lesz, hisz a szavidő mindig "csak" egy irányadó dátum, meg ha romlott a hús, annak azért elég jellegzetes "tünetei" vannak. Ennek ellenére azt tanácsolom, mindenképp menjenen el orvoshoz a biztonság kedvéért.... Ártani nem árt egy kivizsgálás, hogy az ételmérgezést kizárják.....
júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az tényleg fontos kérdés, hogy rossz szaga volt-e, vagy csak más volt, mint amit eddig csináltatok. A 3 nap még nem idő, ha hűtőben tartottátok nem szabadna romlottnak lennie.

Ha rosszul érzi magát a feleséged, akkor más a helyzet, kérjetek orvosi véleményt.

júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Büdös volt
júl. 23. 19:29
 5/20 anonim ***** válasza:
Eleve lehet "fura szaga" ha mondjuk ez egy fóliás pácolt hús volt, az nem jelenti, hogy romlott..... Igen kicsit részletesebben leírni nem ártana.... De egy romlott hús elszíneződik, nyálkásodik, szó szerint "büdös".....
júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha egyértelműen büdös volt, akkor egyértelműen orvos, mihamarabb!!!!!!
júl. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Felhívtam a korházat és azt mondták ha hasmenése van azonal mennyünk be de ha nincs semmi tünet akkor nem kel pánikolni , igazából ez két fajta hús volt csirke és disznó a disznó lejárt 3 napja és kicsit büdös volt nem volt pácolva . a csirke az friss 4 nap mulva járt volna le együtt sütöttem a két húst egy tepsibe 2-3 orán keresztül 200 fokon és a csirkéből evett nem a disznóbol . de viszont a szaft az alatta volt a disznóbol is
júl. 23. 19:40
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A sült szafttól azért nem lesz baja. De kimondottan büdös húst hogy jut eszedbe megfőzni? És a disznóból ki evett?
júl. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
én , nem volt semmien rossz íze
júl. 23. 19:43
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha beindul a bomlási folyamat, azon semmilyen hőkezelés nem segít már, de szerencsére itt akkor nem is a feleséged a "veszélyeztetett" hanem te..... Ha neked nincs semmi problémád, akkor nincs gond, ugyanis a tünetek pár órán belül jelentkeznek.....
júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!