Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulinrezisztensént bűnbe esni?

Inzulinrezisztensént bűnbe esni?

Figyelt kérdés

Ki mennyire szokott néha napján bűnbe esni, és becsúszik egy kis cukros, magas ch tartalmú gyorsan felszívódó étel is? :)


Jól bírom(gondoltam én) de most a napokban valamiért elgyengültem, lecsúszott egy meki menü, fagyi, torta, csoki . 🙈 A bűntudat mardos amúgy.


Van arra vmi szabály, hogyha olyat eszünk Ir-esként amit nem lenne szabad, mennyi idő múlva áll vissza a szervezet a normál kerékvágásba?


Köszönöm ha válaszoltok! :)



jún. 9. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Nem vagy már gyerek, be kellene tudni szabályozni a "kirohanásaidat". Egyszerűen felnőttként gondolkodva felelősséget vállasz a testedért és kontrollt gyakorolsz. Ha nem megy, pszichológus segíthet benne.
jún. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azert ennyire nem veszes a helyzet, hogy pszichologus kelljen ;)
jún. 9. 22:11
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Jaj valahogy a köztudatban a pszichológus még mindig úgy él, hogy dilinyós, aki rászorul. Pedig ha gondjaid vannak a megküzdéssel, abban ő tud segíteni, erősíteni. Nem kell rá gyógyszer és ettől nem leszel "beteg", ne aggódj :)
jún. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az IR súlyossága egyénenként változik. Van, akinek nagyon enyhe, míg mást egy kis kilengés is hetekre felborít. Főleg, ha az IR mellett más betegségeid is vannak.

Hiperinzulinémiám is van az IR mellett (NEM, a kettő nem ugyanaz, és halmozottan is előfordul a kettő egyszerre), és én tényleg nehezen viselem, amikor pl. vendégségben vagyok, és rám erőszakolják, hogy egyek a tömény cukor süteményeikből.

Nyilván, ennyitől meg nem hízol vissza, ha utána normálisan eszel, de a hízás lenne a legkisebb baj. Amikor felmegy az inzulinom, napokig úgy fáj a fejem, mintha ki akarna durranni az agyam. Bármikor elájulhatok, maró sav kering a számban. Nem kellemes élmény.

jún. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4 vagyok: szóval, nekem tényleg nincs más választásom, mint itthon megalkotni mindent a saját alapanyagaimból, ami megtetszik.

Akkor is jó móka, ha a végeredmény nem pont úgy néz ki. Van, ami tényleg visszaadja az élményt, és legalább nem leszek rosszul tőle.

jún. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Tudod, amikor nem bírod magad kontrollálni hogy IR-esként bekajálsz minden szrból, akkor, de nem ártana az a pszichológus, pontosan.
jún. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

55 kg vagyok, nincs súlyfeleslegem. IR-em enyhem

Ciklusom 1.napjaiban valóban kívánósab vagyok, de ez továbbra sem ok arra, hogy pszichológushoz menjek :))


Megkérdezi, h milyen indokkal jöttem, mit mondok? Ciklusom 1.2.napján benyomtam egy meki burgert v mi? :D

jún. 10. 14:40
 8/12 A kérdező kommentje:

*kívánósabb.

(bocsi, metrón kapaszkodva írtam) 😄

jún. 10. 14:46
 9/12 anonim ***** válasza:
ezt kiírtad már a facebook csoportban is, ahol tök értelmes megválaszolták neked.. :D
jún. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, tobb szem tobbet lat:D
jún. 11. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!