Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez az étrend...

Szerintetek ez az étrend mennyi egészséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igazából kicsit fogyni szeretnék, mert egy 15 kg felesleg van rajtam. Viszont inkább arra vonatkozna a kérdésem, hogy szerintetek maga az étrend mennyire egészséges (fogyáshoz)?


1. nap

Reggeli: 1 csomag jóreggelt keksz, 1 db zero müller banános tejital

Ebéd: 200 g sült édeskrumpli, 50 g sajt, 100 g szőlő

Vacsora: 2 szelet toast kenyér sajtkrémmel, 1 répa, 1 sport szelet

össz: 1400 kalória


2. nap

Reggeli: zabkása (30 g zab, 1 dl tej, fél banán)

Ebéd: 200 g sült édeskrumpli, 50 g sajt, 1 répa, 2 db pilota keksz

Vacsora: 3 db toast kenyér, vajjal, 50 g mozzarella sajttal, 1 paprika, 1 nagyobb marék diákcsemege

össz: 1400 kalória


3.nap

Reggeli: 1 kávé, 4 db zabkeksz

Ebéd: vega zöldséges lasagne, 100 g áfonya

Vacsora: 2 tojásból rántotta újhagymával, 2 szelet toast kenyér, 1 bögre kakaó, 200 g eper

össz: 1200 kalória


4. nap

Reggeli: banánturmix ( 1 banán, 2 dl tej) , 3 db zabkeksz

Ebéd: 2 db vega hotdog, 200 g eper

Vacsora: 1 falafel pitában (gyrososnál vett)

össz: kb 1400 kalória


5. nap

Reggeli: zabkása ( mint fentebb írtam)

Ebéd: bableves, 1 db zsemle, 1 sport szelet

Vacsora: 2 db zsemle, sajttal, vega felvágottal, salátával

össz: 1400 kalória


6. nap

Reggeli: 1 jóreggelt keksz,200 g eper

Ebéd: 50 g rizs,100 g zöldségkeverék ( kukorica, borsó, répa ), 50 g sajt

Vacsora: párom hozott friss tejet, abból bevágtam 5 dl-t, majd 1 banán

össz: 1200 kalória


máj. 29. 12:27
A kérdező szavazást indított:
Nem egészséges
Átlagosan egészséges
Átlagtól valamivel egészségesebb
Nagyon egészséges
11 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Elég szar. Rengeteg benne a szemét kaja és a hiánybetegségek melegágya.
máj. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Az éhezés határán mozogni mennyire egészséges szerinted?
máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
1: Ez a megnyilvánulás érthetetlen.
máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Viszont az tény, hogy valóban túltoltnak és megvonásnak tűnik. Én mínusz 16 kilómmal semmiről nem mondtam le és nem váltottam át kecske étrendre sem ilyen számolgatással.
máj. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én eddig is ilyen kajákat ettem, csak nagyobb mennyiségben. Pl volt hogy vacsi után 200 grammos diákcsemegét ettem meg. Az máe rögtön 1000 kalória... Vegetárináus vagyok, nem most a fogyás miatt váltottam "kecske étrendre".
máj. 29. 13:04
 6/15 A kérdező kommentje:
Aki szerint egészségtelen, mivel lehetne egészségessé tenni? Mi egészsegtelen? Az édeskrumpli? A gyümölcsök? A zabkeksz?
máj. 29. 13:06
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Az igazából fel sem tűnt, hogy konkrétan veg. vagy. Bocsánat! Felvágottnál v.sz.l. nem figyeltem, hogy nem igazi. Inkább attól függetlenül az tűnt fel, hogy állandóan zöldség-gyümölcs és sehol "démonizált" tészta és sültkrumpli. (Lasagné-n és pitán kívül.) Nálam teljes értékű rost és mozgás volt a lényeg, de valójában nem mozogtam többet az addiginál.
máj. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Viszont a kenyérhez javasolnám, hogy ne fehér legyen. Ha barnát nem szeretsz, akkor durum. Illetve én durumlisztből nagyon finom nokedlit készítek.
máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

Mi érthetetlen benne?

Elég sok benne az ultrafeldolgozott étel, cukros keksz, attól függetlenül, hogy kalóriában is nagyon alacsony, ezzel az étrenddel igen komoly vitamin és ásványi anyag hiányai lesznek.


Ebédre sport szelet? Még ha csak a kis 31 grammos is, elpazarol 134 kalóriát majdnem színtiszta cukorra. Reggelire jóreggelt kesz szintén. Vega felvágott, vega sajt, vega lasagne (gondolom mirelit). A legtöbb ipari hulladék. Toast kenyér általában szintén mindennek az alja.

máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
A mennyiség kislányom, az az egészségtelen. 1200-1400 kal.? Óvodás gyerekenek ekkora az energiaigénye, az megvan?
máj. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!