Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért a reggeli a nap legfonto...

Miért a reggeli a nap legfontosabb étkezése?

Figyelt kérdés

2023. jan. 1. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Ez egy ezer éve is tudománytalan számító közhely volt, semmilyen dietetikai tudásanyag nem áll mögötte. Az ébredés után 1-2 órával elfogyasztott élelmiszernek az inzulinérzékenység és a vércukor szempontjából lehet szerepe, ugyanis készültek olyan tanulmányok, amik kimutatták, hogy a reggelit nem fogyasztó egyéne között magasabb volt a 2-es típusú diabétesz aránya, de ettől még nem lesz fontosabb a reggeli az ebédnél, ahogy az ebéd sem a vacsoránál. Nincsen "legfontosabb" étkezés. A napi/heti összkalória és össztápanyag bevitel számít dietetikai szempontból, nem egyetlen étkezés.
2023. jan. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha az életemből teljes mértékben kimarad a reggeli, akkor ennek nem lesz semmilyen egészségügyi következménye?
2023. jan. 1. 18:51
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz, ha neked nem hiányzik.
2023. jan. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Leírtam, hogy a különböző tanulmányok mit állapítottak meg az ébredés utáni étkezéssel kapcsolatban a vércukorszint vonatkozásában. Mivel nem ismerem a világ összes hiteles dietetikai tanulmányát, ezért kielégítő választ nem fogok tudni neked írni, ráadásul egyelőre nincs orvosi képesítésem, tehát a gyakorikerdesek.hu kommentszekciójában nem én fogom neked a garanciát vállalni arra, hogy neked a hátralévő életed során lesz-e valamilyen egészségügyi problémád. Maradjunk annyiban, hogy kis esélyét látom annak, hogy minden táplálozásbeli és életmódbeli tényező 100 százalékosan rendben van esetedben, és a reggeli étkezés kihagyása lenne az egyetlen, ami potenciálisan problémát okozhat az egészségedre nézve. Amíg nem 100 százalékos minden táplálkozásbeli és életmódbeli faktor esetedben, addig pont nem a reggeli kihagyása miatt aggódnék.

Számomra egyébként a reggeli elképesztő fontos. Teljesen máshogy alakul az energiaszintem és a pszichés fókuszom akkor, ha reggelizek, és akkor, ha nem. Egy kiadós reggeli után 12-13 óráig egészen biztosan nem érzek éhséget, míg amikor valami hirtelen gebasz miatt nem tudok reggelizni, akkor már 8-9 óra környékén éhen halok, ez pedig elveszi a fókuszt a munkateljesítményemről, és mivel felelős pozícióban dolgozom, ezért ezt nem engedhetem meg magamnak.

2023. jan. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sose olvastam még ilyen értelmes választ itt az oldalon #4. Komolyan, öröm volt végre egy értelmes, egybefüggő megnyilvánulást olvasni. Köszönöm.
2023. jan. 1. 22:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Élettani vonatkozásban igaz.


Ha tegyük fel 19-kor vacsorázol, majd teszed a dolgod, alszol, a reggelit kihagyva csak következő nap mondjuk fél 12-kor eszel először, akkor már 16 és fél órája "éhezteted magad".

Nem pszichésen, hanem a szervezet oldaláról nézve, ami nem tesz jót a vércukorszintnek, a sejtszintű anyagcsere-folyamatoknak, az inzulinszintnek, az emésztésnek stb.


Hogyha a reggelit kihagyod, és csak mondjuk megiszol egy kv-t, vagy teát "éhgyomorra" a gyomrod is tönkremehez idővel (az ezekben lévő csersav irritlja a gyommorfalat, és pl refluxot okozhat).

2023. jan. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!